стрічка

Фейк про те, що в Україні підліткам вручають повістки

23 Січня 2023, 18:20
Фейк про те, що в Україні підліткам вручають повістки ФАКТЧЕК 980
Фейк про те, що в Україні підліткам вручають повістки

Пропагандисти у телеграм-каналах поширили повідомлення, що в Україні повістки почали нібито вручати навіть підліткам, адже вже всі резерви ЗСУ вичерпані. Мовляв, Україна кидає «ще зовсім дітей» на фронт.

Автори повідомлення додають до публікації ймовірну повістку, мовляв, видану одним із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Проте це неправда пише «Детектор Медіа»

Як пояснюють фактчекери StopFake, повістка, яку поширили пропагандисти, насправді підроблена. Насамперед «документ» не відповідає офіційному зразку — він має неправильні назви граф, а деяка інформація в ньому зовсім відсутня. Також у підробленій «повістці» постійно використовується назва «військовий комісаріат», проте починаючи з 2021 року в Україні військкомати мають назву «територіальні центри комплектування та соціальної підтримки». Фактчекери переконані, що так званий документ був створений за допомогою спеціальних редакторів. 

Поширюючи такі повідомлення, пропагандисти вкотре намагаються просувати наратив, що в Україні вже нікому воювати, тож доводиться нібито мобілізовувати навіть дітей. 

Читайте також: Пропаганда поширила фейк, що Україна «спровокувала екологічну катастрофу»

Коментар
30/11/2023 Четвер
30.11.2023
29.11.2023