стрічка

Пропаганда поширила фейк, що Україна «спровокувала екологічну катастрофу»

24 Січня 2023, 13:01
Пропаганда поширила фейк, що Україна «спровокувала екологічну катастрофу» ФАКТЧЕК 1024
Пропаганда поширила фейк, що Україна «спровокувала екологічну катастрофу»

Пропагандисти у соцмережах поширили повідомлення про те, що Україна «спровокувала екологічну катастрофу», нібито опускаючи рівень води в Дніпрі все нижче і нижче, щоб річка швидше замерзла. 

Однак це фейк – повідомляє «Детектор Медіа».

Як «доказ» автори повідомлень публікують різні фотографії та відео, на яких справді можна побачити мілководний Дніпро і мертву рибу.

Фактчекери проєкту StopFake дослідили кейс і виявили, що падіння рівня води в Дніпрі пов'язане зовсім не з роботою української армії, а з російськими обстрілами, внаслідок яких було пошкоджено Каховську ГЕС.

19 січня Запорізька обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 КК України «Про порушення законів та звичаїв війни». Наразі тривають першочергові слідчі дії з метою встановлення розміру збитків, завданих довкіллю.

«Через бойові дії та терористичну діяльність окупаційних військ неможливо планувати та проводити будь-які ремонтно-відновлювальні роботи на Каховській ГЕС. Але слід усе фіксувати та рахувати збитки. За попередніми даними, їхня сума вже становить майже 105 мільйонів гривень. Виявлені факти мають усі ознаки злочину проти довкілля. Країна-агресор має відповісти за них у повному обсязі», — заявив керівник Запорізької ОВ Олександр Старух.

Читайте також: «Підбивати підсумки будемо після перемоги та відновлення». Як сьогодні працює екологічний фронт

 

 

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024