стрічка

У Києві евакуюють дві лікарні, по яких ворог анонсував можливий удар

26 Квітня 2024, 20:20
Евакуація 219
Евакуація

У Києві в п'ятницю, 26 квітня, розпочали термінову евакуацію двох лікарень через загрозу удару по них.

Про це заявила Київська міська державна адміністрація.

Вдалися до таких дій через інформацію в соцмережах про можливий удар росіян по цих медичних закладах. 

«Місто терміново розпочинає евакуацію двох лікарень, одна з яких – дитяча, розташованих на вулиці Богатирській. Це пов'язано з відео, яке масово поширюється в інтернет-медіа, де фактично анонсований удар ворога по цих медичних закладах. І що, нібито, в цих лікарнях перебувають військові. Це абсолютна брехня і провокація ворога, яку він намагається використати для удару по соціальній інфраструктурі столиці», – йдеться у повідомленні.

Задля безпеки, хворих дітей, їхніх батьків і медичний персонал вивозять у інші медзаклади столиці. КМДА звернулася до Служби безпеки України (СБУ) та міністерства охорони здоров'я за допомогою, а також поінформувала їх про «заходи, яких вживає для збереження життя й здоров'я пацієнтів і персоналу лікарень». 

Поряд з цим Служба безпеки України закликала сприймати заяви представників білоруської влади щодо міфічних терористів в київських лікарнях як прояв інформаційно-психологічних спецоперацій.

Як наголошують в СБУ, Україна вже третій рік протидіє ворогу у повномасштабній війні, і всі громадяни розуміють важливість дотримання правил безпеки.

«Тож, і спеціальні служби, і представники місцевої влади реагують на кожну потенційну загрозу згідно з передбаченими протоколами дій. Наразі вживаються усі необхідні заходи, аби знівелювати будь-які негативні наслідки навіть теоретичної загрози», – йдеться в повідомленні СБУ.

Спецслужба окремо звернулася до представників. білоруського режиму.

«Представникам білоруського режиму, який повністю здав свою країну росії, варто зрозуміти просту річ — люди, котрі захищають Україну від окупантів, є героями, а не терористами. Бо справжні терористи знаходяться в кремлі. Й вони обовʼязково отримають покарання за всі свої злочини», – йдеться в заяві СБУ.

«Білоруській владі треба не лякати українців псевдозаявами, а думати про те, як не опинитися на лаві підсудних у Гаазі поруч із кремлівським диктатором», – додали там.

Коментар
24/06/2024 Понеділок
24.06.2024