стрічка

У соцмережах «гуляє» фейк, що українцям скасовують оплату за комуналку

05 Квітня 2022, 17:00
У соцмережах «гуляє» фейк, що українцям скасовують оплату за комуналку ФАКТЧЕК 6473
У соцмережах «гуляє» фейк, що українцям скасовують оплату за комуналку

У волинському сегменті Facebook поширюють інформацію про те, що українцям начебто скасовують оплату за комунальні послуги.

Повідомлення з промовистою картинкою поширюють телеграм-канали. Фактчекери проєкту «Брехунець» з'ясували, що така інформація – ФЕЙК!

 

СПРОСТУВАННЯ

Для того, аби дізнатися, яка система оплати комунальних послуг діє для населення під час воєнного стану, ми звернулися до офіційної урядової інформації. У Постанові Кабінету Міністрів України про «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану»  від 5 березня 2022 року в умовах воєнного стану зазначено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

 - нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

- припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Тобто оплату за комунальні послуги не скасовують. Уряд заборонив нараховувати штрафи за несвоєчасну оплату, а також позбавляти споживачів послуг за заборгованість.

Слід додати, що місцеві комунальні служби навпаки просять користувачів оплачувати комунальні платежі. Адже усі підприємства працюють, працівники перебувають на своїх робочих місцях та задіяні у виробничому процесі.

«Просимо споживачів в міру можливості сплачувати нарахування за спожиті послуги, тим самим сприяючи обертанню коштів у вітчизняній економіці», – звертається до лучан ДКП «Луцьктепло».

Міністерство енергетики України, обленерго, електропостачальники роблять усе можливе, щоб забезпечити електричною енергією кожного українця, але для її виробітку, закупівлі палива для станцій, негайного і невідкладного ремонту мереж, які зазнають пошкодження в результаті обстрілів та диверсій, потрібні кошти.

 «ПрАТ Волиньобленерго» закликає своїх клієнтів сплачувати рахунки та підтримати енергетику країни. Зараз як ніколи потрібно зберегти платіжну дисципліну, яка є запорукою енергетичної безпеки нашої держави. Це є вкрай важливим і для для можливості забезпечення стабільної і надійної роботи енергетичного комплексу області», – повідомляють на сайті компанії.

Додамо, що Кабінет Міністрів України схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безкоштовно прихистили у себе внутрішньо переміщених людей. Відповідно до Постанови від 19 березня 2022 року уряд затвердив порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Що потрібно зробити, аби оформити таку компенсацію читайте за посиланням: https://bit.ly/3uaS5Fr.

Також на розгляді у Верховній Раді України знаходиться законопроект про звільнення від оплати комунальних послуг українців, які втратили своє житло під час бойових дій. 

Зазначимо, що раніше про скасування оплати за комуналку заявляв лише мер міста Харкова Ігор Терехов. 

ВИСНОВОК

Воєнний стан не звільняє українців від сплати за комунальні послуги, однак пеня та штрафи не нараховуватимуть. Грошову компенсацію для оплати «комуналки» зможуть отримати ті, хто прихистив у себе вдома переселенців. Але для цього потрібно дотримуватися встановленої урядом процедури і підготувати необхідні документи. Телеграм-канали знову ж таки скористалися соціально-важливою темою, аби залучити додаткових підписників.

Читайте також:  Фейки війни, провокації про біженців, маніпуляції «гарячими» темами: деза на Волині у березні

 

 ***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024