Протяжність екодоріжки – 1,6 кілометра
Протяжність екодоріжки – 1,6 кілометра

Ресторан з дичиною, дендропарк з батутами та інші принади Цуманської екостежки

08:34 22.11.2018
2963

На Цуманському перехресті 40 років тому з'явився перший в Україні рекреаційний пункт. Відтоді на цьому місці лісники облаштували півторакілометрову екостежку з канатною дорогою, безкоштовним прокатом велосипедів та лісовим рестораном.

Відпочивати з користю, дізнаватись більше про ліс, оздоровлюватись та ставати ближчими до природи, просто прогулюючись лісом, стає можливо. Команда Район.in.ua у спецпроекті «Історії довкола лісу» розповідає як.

Їдемо до рекреаційного пункту, до якого входить Цуманська екостежка. Він розташований у 54 кварталі Мощаницького лісництва, Цуманського лісового господарства. Протяжність екодоріжки – 1,6 кілометра.

Головна ціль такої стежки – ознайомлення з лісовим господарством Волині. Уздовж екомаршруту розташовані близько тридцяти інформаційних стендів, які розповідають відвідувачам про правила поведінки у лісі, отруйні та їстівні ягоди і гриби, змальовують тваринний і рослинний світ Полісся, а також наводять історичні факти про ці території.

«Якщо пройти екологічну стежку і все прочитати, то будете мати повне уявлення про ліс: від історії і до лікувальних трав», – говорить Бадзян Володимир Петрович, лісничий Мощаницького лісництва.

Читайте також: Екологічні стежки Волині терном не заростають

Тут також є невеличкий дендропарк, де біля кожного насадження стоїть табличка з інформацією про культуру. Вздовж екомаршруту збудовані шість бесідок для відпочинку, лавочки. Всюди на деревах видніються шпаківні. Незабаром у рекреаційному пункті планують збудувати великий вольєр для диких тварин, щоб відвідувачі мали змогу побачити не лише рослинний, а й багатий тваринний світ Волині.

Стежка повністю вимощена відсівом – екологічно чистим сипучим будматеріалом. Він забезпечує комфортне пересування на велосипедах – своїх або орендованих, які тут безкоштовно видають для прогулянок усім відвідувачам будь-якого віку.

Чимало розваг знайдуть на екостежці діти: чудова канатна дорога та великий батут також у вільному користуванні для всіх гостей.


ПЕРШОМУ В УКРАЇНІ РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПУНКТУ – 40 РОКІВ

Рекреаційний пункт заснували в 1978 році. Тоді це було перше в Україні місце, створене для оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності людей.

Тодішній очільник волинських лісівників Дмитро Телішевський запросив молодого скульптора Миколу Голованя (нині – почесного громадянина міста Луцька) спорудити тут стелу, присвячену драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня».

Нині у Волинській області діє 115 великих рекреаційних пунктів та 655 малих зон відпочинку, які спорудили коштом лісових господарств для дозвілля та освіти людей.

Читайте також: Кривий ліс під Колками: чому покручені сосни і що вони лікують

ЛІСОВИЙ РЕСТОРАН

Відомою «родзинкою», а швидше «ягідкою» цуманської стежки є лісовий ресторан «YAVIR», який святкував 21 жовтня свій перший День народження. Він створений у 2017 році на місці старого закладу «Колиба»,що функціонував тут 20 років.

«У нас кухня не просто особлива, а суперособлива – побудована на м’ясі дичини, до того ж екологічна, всі продукти натуральні, без жодних хімічних додатків», – розповідає Дігалевич Євгеній Миколайович – директор закладу «YAVIR».


Тут можна посмакувати соками та варенням власного виробництва, яке також екологічно чисте. Перевірку на якість продукція проходить і у Вірменії, і в Ізраїлі в США, куди її експортують.

Ретельно ставляться у ресторані не лише до меню, а й до зовнішнього вигляду: великі вікна і тераси з виглядом на тихий ліс, сучасні оригінальні бесідки, дизайнерські меблі, тепла сімейна атмосфера та індивідуальний підхід до кожного гостя спонукають повернутись сюди знову.


«Творіння природи досконаліше творінь мистецтва» – такий вислів Цицерона можете прочитати на одному з стендів екологічної стежки у Цумані. Тому не вагайтесь, їдьте і насолоджуйтесь справжнім і чистим лісовим мистецтвом, яке модне і актуальне у будь-яку епоху.Іванна МАСЯК

Фото Олесі САЄНКО

загрузка...
Коментарі
8 грудня
Сьогодні
Вчора
06.12.2019