стрічка

ПЦУ на архиєрейському соборі ухвалила перехід на новий календар

24 Травня 2023, 13:28
ПЦУ на архиєрейському соборі ухвалила перехід на новий календар 2192
ПЦУ на архиєрейському соборі ухвалила перехід на новий календар

Православна церква України в середу, 24 травня, провела архиєрейський собор, де зібралися всі єпископи, який затвердив її перехід на новоюліанський календар. Це означає, що дати святкування нерухомих свят зміняться.

Про це пише BBC.

«Раніше казали польські (католицькі) і українські (православні) свята, а сьогодні кажуть – українські і московські свята. Новий календар буде українським, а ті, хто залишаються на старому – трішечки на московському», – заявив ВВС Україна митрополит Вінницький Симеон на початку архиєрейського собору ПЦУ в Києві, який ухвалив рішення перейти на новий церковний календар.

Православна церква України – найпопулярніша релігійна організація країни - сьогодні затвердила повний перехід на новий календар. Раніше про таке ж рішення повідомила Українська греко-католицька церква.

Тож вже з 1 вересня більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. 

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята -– такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Але це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці. Далі ми пояснимо, чому саме їх відзначатимуть по-старому.

Рішення про перехід на новий календар ПЦУ ухвалила на архієрейському соборі – зібранні усіх єпископів. Він відбувається у Києві в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври і має завершитись після опівдня.
Проти переходу проголосував один єпископ, ще один утримався.
Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024