стрічка

У складі ПЦУ зареєстрували монастир на території заповідника «Києво-Печерська лавра»

02 Грудня 2022, 19:36
Києво-Печерська лавра 16259
Києво-Печерська лавра

1 грудня зареєстрували статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205).

Про це повідомляють на фейсбук сторінці Рівненської Єпархії Православної церкви України.

З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації - чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». 

Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу.

Як згодом роз'яснив ситуацію міністр культури Олександр Ткаченко, не йде мова про передачу ПЦУ Києво-Печерської Лаври. 

Насправді відбулась реєстрація юридичної особи ПЦУ на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», в монастирі, який знаходиться навпроти території Верхньої Лаври і входить до відання заповідника.

«Наразі мова не йде про передачу Києво-Печерської Лаври, мова йде про реєстрацію юридичної особи в тому самому монастирі, церкві, яка і досі перебуває в користуванні ПЦУ. Вона знаходиться на території верхньої лаври. Змінюється просто назва і уточнюється адреса. Просто так співпало, оскільки реєстрація відбувалася впродовж певного періоду часу, що ця інформація з’явилася сьогодні, зареєстровано в держреєстрі», – заявив міністр.

Водночас Ткаченко зазначив, що, згідно рішення РНБО, уряд має два місяці, щоб «дослідити, яким чином використовується державне майно в нижній лаврі самим УПЦ «Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

 
 
Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024