стрічка

Керівнику рівненської екстренки обрали запобіжний захід

14 Січня 2022, 13:54
Андрій Бортник 255
Андрій Бортник

Директору Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги Андрію Бортніку обрали запобіжний захід.

Рішення проголосив суддя Євген Сидорук вранці 14 січня. 

Нагадаємо, керівника «швидкої» звинувачують у зловживанні службовим становищем та у незаконній доплаті за ковідних пацієнтів самому собі, своїм заступникам, а також диспетчерам, водіям «швидкої», фельдшерам та санітаркам.

Йдеться про виплати у квітні-червні 2020 року. Загальна сума завданих збитків – понад 400 тисяч гривень, – пише Рівне Медіа.

За версією слідства, ці працівники не задіювались до боротьби із коронавірусом. 

У суді прокурор Андрій Войтюк просив обрати для підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Серед ризиків навів те, що підозрюваний може чинити тиск на своїх підлеглих та може знищити документи, які свідчать про доплати. Натомість захисник Андрія Бортніка Андрій Колесник просив не обирати жодного запобіжного заходу.

«Я просто виконував свою роботу. Якщо ви пам'ятаєте, то в цей період взагалі нічого не працювало. Розумієте, як треба було налаштувати людей, щоб вони працювали та виконували якісно свою роботу. Я як керівник робив тільки це. Крапка. Ні про які розтрати, витрати я не думав, – каже Андрій Бортнік. – Я нараховував, нараховую і буду нараховувати, згідно із чинним законодавством». 

«Насправді він абсолютно законно виплатив людям, які понаднормово працювали у жахливий психологічний час і до сьогодні працюють. Якщо підняти всі нормативні документи, то по всіх документах, право здійснити ці виплати у Андрія Бортніка було. А сторона обвинувачення упускає ці документи та ігнорує. Натомість сторона обвинувачення посилається на наказ 2003 року Мінсоцполітики, яка стосується епідемії, інфекційних хвороб, але тоді ковіду не було», – говорить адвокат. 

Суд відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання.

 

Коментар
17/01/2022 Понеділок
17.01.2022
16.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром