Одна з подій Фронтери
Одна з подій Фронтери

Фронтерівські флешбеки: як минув цьогорічний літературний фест

17:03 06.10.2020
271

У Луцьку відбувся ІІІ Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Знову наживо була змога відвідати презентації та читання відомих письменників з Польщі, Білорусі, Чехії та України.

Цей рік видався важким для усіх, особливо для представників сфери культурних та креативних індустрій. Попри це команда фестивалю «Фронтера» ризикнула та 2-4 жовтня провела офлайновий фестиваль. Про це повідомила пресслужба літфесту.

«Ми розуміли, що у будь-який момент Луцьк може опинитися у червоній зоні, але для читачів, авторів дуже важливо таки зустрітися знову, відчути потребу одним в одному, повернути втрачене відчуття спільності і співтворчості», наголошують організатори.

Звісно, від масштабного формату із сотнями відвідувачів відмовились, дотримувались вимог МОЗ, завдяки «UA:Волинь» вели трансляцію для тих, хто хотів, але не міг потрапити на події.

Тож цьогорічні світлини-спогади будуть точно незабутніми, адже усі присутні були в масках. Через ці чинники довелося змінити й формат проєкту. Так для заходів обрали лише три локації – Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, ГаРмИдЕр ангар-stage та Passage Interdit. На вході були вже звичні для 2020 року перевірка температури та реєстрації, адже потрапити на події могли лише ті, хто завчасно зареєструвався.


Та й у залах були обмеження – до ста людей на подію. Попри це усі автори наголошували, що дуже скучили за живим спілкуванням, яке ніколи не замінить онлайн. До того ж багато книг були вперше презентовані «наживо», зокрема «Амадока» Софії Андрухович, «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри.

А от в Юрія Андруховича взагалі відбулася пре-презентація, адже його роман «Радіо Ніч» вийде лише в кінці року. До речі, автор левову частку свого виступу присвятив саме читанню уривків з нової книги.

Чи не найбільше читачів прийшло на трішки бешкетну презентацію нового роману Андрія Любки, яку, до речі, організатори анонсували з грифом «18+». До слова, саме він став й ініціатором ще однієї події.

У суботу в авторів ранок розпочався з «трудотерапії». За сприяння Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Луцької міської ради та комунального підприємства «Парки і сквери» вони заклали «Фронтера-сквер» у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. До речі, символічно висаджували ясени, адже лише кілька місяців тому впав Лесин ясен.

Окремо слід зазначити, що до Луцька приїхали зірки польської літератури Мірослав Влеклий та Яцек Денель, а їх колега Вітольд Шабловський мав пряме включення.

Окрему увагу організатори приділили подіям у Білорусі та їх, так званій, культурній революції. Онлайн розмову вели Андрей Хаданович та Марія Мартисевич.

Загалом на фестивалі відбулося 17 подій за участю 23 учасників. Під час заходу було продано понад 200 книг авторів, які завітали до Луцька.

Наприкінці фестивалю директора Елла Яцута оголосила наступні дати, уже четвертої «Фронтери». Тож лучан та гостей міста запрошують 1-3 жовтня 2021 року на літфест.

Також команда зазначила, що протягом року й далі працюватиме над культурними проєктами, зокрема зйомками відео розмов, які виходять на Ютуб-каналі.


Читайте також: «Гармидер», мости і віршопаті на «Фронтері»: як минув перший день фестивалю. ФОТО

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
22 жовтня
Сьогодні
Вчора