стрічка

Волинь увійшла в десятку областей найбільш відкритих до бізнесу

17 Жовтня 2018, 17:29
Рейтинг ведення бізнесу в Україні 1073
Рейтинг ведення бізнесу в Україні

Волинська область набрала 305 балів з 600 можливих у рейтингу Doing Business 2018.

Регіональний рейтинг Doing Business 2018 склав Офіс ефективного регулювання BRDO та Спілка українських підприємців (СУП) за методологією Світового банку. Бізнес.Район дослідив, які показники у Волині.

Відкритість регіонів до бізнесу ці організації досліджують уже другий рік поспіль. Він вимірює сприятливість інвестиційного клімату у регіонах України станом на 1 липня відповідного року.

Волинь увійшла в десятку по Україні
Волинь увійшла в десятку по Україні

Результати рейтингу базують на даних, які наводять експерти з приватного сектору економіки, які працюють у відповідних напрямках на території регіону, щодо якого складають анкету. Проте відомості про експертів, які надали інформацію для рейтинга не розголошують, окрім випадків отримання згоди таких експертів на розголошення.

Загальний рейтинг складають за сумою балів, яку регіон набрав у кожному з шести критеріїв: створення підприємства, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, сплата місцевих податків та електронні сервіси.   

Кожен регіон міг набрати максимально 600 балів, тобто в кожному окремому компоненті по 100 балів.

Загалом Волинська область набрала 305 балів. Сусідні області Рівненська та Львівська мають трішки кращі загальні результати, проте Львівщина стоїть у рейтингу на 19-20 місці.

У порівнянні з минулим роком показує кращу динаміку. Адже минулоріч Волинська область посіла в рейтингу 11 місце.

Рейтинг 2017 року
Рейтинг 2017 року

Отже, розглянемо результати Волинської області в окремих компонентах:

Показники Волині в шести критеріях
Показники Волині в шести критеріях

Створення підприємств – 82 бали зі 100

У даному підрозділі вимірювали, наскільки просто в області започаткувати бізнес за умовами, описаними в уявному у бізнес-кейсі. Статутний капітал формують засновники після реєстрації ТОВ та у рейтингу не враховують.

Одержання дозволів на будівництво – 49 балів зі 100

Вимірювалась простота оформлення процесу будівництва за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюються будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами починаючи з моменту збору даних, необхідних дня проектування, та закінчуючи реєстрацією права власності на введений в експлуатацію об’єкт будівництва.

Відкритість інформації вимірює доступність для ознайомлення генерального плану міста.

Оформлення земельної ділянки – 52 бали зі 100

Вимірюється простота оформлення та отримання права оренди земельної ділянки за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюванню підлягають будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами. Враховується рівень доступу до містобудівної документації.

Приєднання до електромереж – 71 бал зі 100

Вимірюється простота приєднання нового об’єкта будівництва до електромереж за умовами, описаними у бізнес-кейсі.
Окрім часу, витрат і кількості візитів для оформлення, враховується надійність електропостачання.

Сплата місцевих податків – 33 бали зі 100

Компонент вимірює тягар, що накладається на бізнес місцевими податками. Податками, що аналізуються за компонентом, є наступні: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юросіб; туристичний збір земельний податок ставка єдиного податку для 1 групи ставка єдиного податку для 2 групи, а також відкритість даних про вказані податки.

 

Коментар
23/06/2024 Субота
22.06.2024