стрічка

В Україні заборонили «Партію регіонів»

21 Лютого 2023, 18:07
В Україні заборонили «Партію регіонів» 2372
В Україні заборонили «Партію регіонів»

Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та Служби безпеки України про заборону діяльності Партії регіонів 21 лютого.

Про це Руху ЧЕСНО повідомив помічник судді Сергія Кузьмича.

Повний текст рішення суду щодо заборони «Партії регіонів» буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України. Партія зобов'язана передати майно, кошти та інші активи, а також активи обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави.

Це рішення можна оскаржити протягом 20 днів у Верховному Суді. До цього жодній партії це зробити не вдалося. У 2022 році за ініціативи Міністерства юстиції суд заборонив 16 політичних партій: ОПЗЖ, «Опозиційний блок», Партію Шарія, партію «НАШІ», Комуністичну партію та інші.

Нагадаємо, на початку цього року понад 150 депутатів звернулися до голови парламенту Стефанчука, аби винести на розгляд Верховної Ради законопроєкти, які стосуються повноважень депутатів проросійських партій у парламенті та місцевих радах. У проєкті порядку денного на найближче засідання Верховної Ради, як повідомили Руху ЧЕСНО нардепи, немає законопроєктів, які покликані боротися з російським впливом на політичну систему країни.

Водночас, лише 3% громадян України допускають, що депутати проросійських партій мають право допрацювати свою каденцію. Тоді як більшість українців вимагає не просто позбавити їх повноважень, а й притягнути до відповідальності та не дати балотуватися знову. Створити законні можливості для цього – відповідальність парламенту, де більшість зараз мають «Слуги народу».

Коментар