стрічка

На Волині поширюють діпфейк із Юрієм Луценком

19 Січня 2023, 20:17
На Волині поширюють діпфейк з Юрієм Луценком ФАКТЧЕК 119042
На Волині поширюють діпфейк з Юрієм Луценком

Відео із начебто Юрієм Луценком після тяжкого бою в Соледарі на Донеччині поширили на просторах Facebook.

На своїй особистій сторінці опублікував скрін з відео й волинський політик Володимир Бондар.

Проаналізувавши ролик, фактчекери проєкту «Брехунець» з'ясували, що це – ДІПФЕЙК!

ДІПФЕЙК

На кадрах зображений чоловік у військовій формі, схожий на українського політика Юрія Луценка. Відео записане на кілька секунд. Картинку супроводжує пісня українського гурту Без обмежень «Чому так зорі запалали». 

«Юрко Луценко після тяжкого бою (Соледар, Україна)», – так коротко підписане відео. 

Хто є автором цієї роботи – не зрозуміло. Втім, сам ролик, а також скріншоти з нього, активно «розносять» мережею. Не рідко користувачі пишуть репліки на кшталт: «Вкраїнчікі сміхуюнькаються, бо нікрасівий. І оргазмують на красівого жеку лисого... Які боги і за які провини покарали українців, відібравши розум?...».

ПЕРЕВІРКА

Дійсно, зараз Юрій Луценко бере участь у бойових діях на сході України й виконує завдання в районі Бахмута та Соледара. Про це на своїй сторінці у фейсбуці нещодавно написала його дружина Ірина Луценко. 

Однак на відео, яке так активно поширюють користувачі соцмереж, зображений насправді не політик. Ролик – ДІПФЕЙК! Розповідаємо, чому.

По-перше, відео зроблене в досить поганій якості. По-друге, на кадрах дуже сильно рухається обличчя чоловіка – воно то збільшується, то зменшується. Найімовірніше, «творці» ролика просто взяли фотографію пересічного військового й за допомогою комп'ютерних технологій наклали на нього обличчя Луценка. 

На додаток, в YouTube є цілий канал, на якому розміщують відео подібного роду, головними героями яких є не лише Юрій Луценко, а й Петро Порошенко. Деякі відео на заставці мають підписи на кшталт: «Солідар», «3 хвилини на нолі...», «Тому самому Другану...». 

Також ми знайшли першоджерело відео, яке так активно поширюють користувачі Facebook. Взяте воно з каналу у Тік-Ток «Пет'юра», де викладають стьобні відео з Юрієм Луценком та Петром Порошенком. Всі ці ролики – однотипні, вони є діпфейками.

ВИСНОВОК

Чоловік у формі на відео – не Юрій Луценко! Ролик – ДІПФЕЙК. Не виключено, ролик зняли просто для того, аби пожартувати над політиком.

 

***

Цей матеріал підготовлений у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключно відповідальністю CID Media Group і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 

Коментарі
20 Січня 2023, 11:32
А просто у Луценка запитати слабо? Бондар - підр, сперечатись не буду. Але це не означає, що на відео - не Луценко.
Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024