стрічка

Російські паспорти і ворожа пропагандистська макулатура: результати обшуків єпархій УПЦ (МП) на Рівненщині, Львівщині, Закарпатті та Херсонщині

14 Грудня 2022, 19:39
Фото від СБУ 2224
Фото від СБУ

Служба безпеки завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській і Херсонській областях.

На території єпархій оперативники знайшли російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії ОПЗЖ і «методички» кірила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян, – інформують у пресслужбі СБУ.

Крім цього, вдалось виявити склади з прокремлівською літературою, у тому числі авторства ідеолога рашизму Івана Ільїна. У цих виданнях представники рф заперечують існування українського народу, його мови і культури, а також ставлять під сумнів українську державність.

Під час огляду церковних приміщень у селищі Чорнобаївка Херсонської області співробітники СБУ виявили бланки перепусток до окупаційних органів рф.

В єпархії на Львівщині знайшли фото прихованих російських документів «об обеспечении взаимодействия с военными комиссариатами рф».

На території церков у Закарпатській області знаходився прапор так званої «Республіки Підкарпатська Русь» з текстом гімну «підкарпатських русинів». Також відомо, що місцевий священник у проповідях називав «безбожниками-сатаністами» людей, які святкують Різдво 25 грудня.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками Кримінального кодексу України.

Крім того, на території одного з монастирів Рівненщини оперативники викрили послушника з російським паспортом і контактами в рф. Наразі СБУ перевіряє його можливу причетність до розвідувально-підривної діяльності на користь спецслужб країни-агресора.

А в Роменській єпархії виявили клірика з партквитком Комуністичної партії колишнього СРСР.

Наразі всі вилучені матеріали направлені на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

 

Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024