Гідроциліндри: як правильно обрати та уникнути поломки

Гідравлічні циліндри повсюдно оточують нас у повсякденному житті, хоч ми й не помічаємо цього. Вони є в екскаваторах, навантажувачах, тракторах, вантажівках, підйомних платформах, промисловому обладнанні – фактично де завгодно.
Що таке гідроциліндр? Це один із чотирьох основних компонентів гідравлічної системи, тоді як гідравлічна система — це технологія, у якій рідина, найчастіше гідравлічне масло, використовується для переміщення енергії від двигуна до приводу. Цей агрегат можна порівняти принципом роботи м’язів в людському тілі: разом із гідравлічною системою машини він створює рух.
Гідравлічний циліндр перетворює енергію рідини в механічну енергію, виконує лінійно-поступальний рух гідравлічного приводу. Має просту конструкцію, яка забезпечує надійну роботу.
Існують гідроциліндри декількох видів:
- односторонньої дії;
- двосторонньої дії;
- телескопічні;
- мембранні;
- диференціальні;
- диференціальні з однобічним штоком;
- диференціальні із двостороннім штоком;
За способом кріплення розрізняють моделі з жорстким і шарнірним кріпленням.
Якщо обладнання виконуватиме підйом великих вантажів, то до нього висуваються особливі вимоги. В таких випадках варто звертати увагу на такі моменти:
- гранична вантажопідйомність пристрою;
- універсальність моделі;
- вага власне циліндра;
- діапазон температур робочої рідини;
- міцність ступенів;
- інші параметри: тип, загальний хід, обсяг, закрита і відкрита довжина, діаметр поршня.
Для роботи в різних гідросистемах використовують циліндри з різними параметрами та можливостями, тому до підбору оптимальної моделі необхідно підходити дуже ретельно, краще довіривши цю справу фахівцям. Вони допоможуть обрати або виготовити гідроциліндр згідно з технічними завданнями клієнта, надавши професійну консультацію та забезпечивши розумну ціну.
Як уникнути несправностей гідроциліндрів
Гідроциліндри, як і інші механізми, мають властивість зношуватись, тож деколи потребують ремонту. Для довготривалого користування необхідна правильна експлуатація. Розглянемо найбільш поширені причини того, що виводить з ладу ці дуже важливі для роботи підйомної техніки механізми.
На першому місці – непрофесійне обслуговування. Наприклад, використання забрудненого чи неякісного мастила, що призводить до передчасного зношування ущільнень і дзеркал гільзи гідроциліндру.
Не менш поширеною причиною виникнення несправностей є використання невідповідного до погоди масла: скажімо, якщо взимку використосувати літнє мастило. Це призводить до витискування ущільнення гідроциліндру.
Ще одна з причин – зневажливе ставлення до планових оглядів, а також порушення встановленої вантажопідйомності. Природно, однією з причин поломки гідроциліндру є різного типу механічні пошкодження.
Ремонт гідравлічного циліндру – це складний процес, який включає кілька етапів. Довіряти його краще професіоналам своєї справи. Майстри проведуть ретельний технічний огляд несправної деталі, встановлять, чи доцільно її реставрувати, а потім підберуть найбільш оптимальний сценарій для виходу із ситуації.
Бувають випадки, коли реставраційні роботи – невигідні. Тоді фахівці допомагають підібрати новий гідравлічний циліндр чи відновлену деталь. Якщо ж гідравлічний циліндр підлягає відновленню, майстри його реставрують і віддають замовнику.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром