стрічка

Лаятись в Україні стало дорожче

04 Травня 2022, 20:00
В Україні зростуть штрафи за нецензурну лайку 3590
В Україні зростуть штрафи за нецензурну лайку

У волинських і рівненських телеграм-каналах поширюють повідомлення про те, що в Україні підвищили штрафи за використання нецензурної лексики в громадських місяцях.

Фактчекери проєкту «Брехунець» перевірили цей меседж і з'ясували, що це ПРАВДА.

Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту честі та гідності громадян та працівників правоохоронних органів (№5050-1).

Законопроєктом пропонується встановити, що дрібне хуліганство, тобто публічна нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок або спокій громадян, тягне за собою:

  • накладення штрафу від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 гривень);
  • громадські роботи на строк від 20 до 40 годин;
  • виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку;
  • адміністративний арешт на строк до 10 діб.

Також проєктом пропонується встановити адміністративну відповідальність за образу поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Згідно з законопроєктом, «Публічна образа поліцейського при виконанні ним службових обов'язків або члена громадського формування з охорони громадського порядку і держкордону, військовослужбовця у зв'язку з їхньою участю в охороні громадського порядку тягне за собою:

  • накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 гривень);
  • громадські роботи на строк від 20 до 30 годин».

За ухвалення змін до законопроєкту проголосував 321 народний депутат.

Можливо, народні обранці пішли на такий крок у зв’язку зі зростанням напруги в суспільстві через війну. Адже багатьом людям, зі зрозумілих на те причин, стає дедалі важче стримувати емоції. Під час моніторингу соцмереж нашим фактчекерам траплялися поодинокі нарікання користувачів на використання нецензурної лексики, як своєрідної нової тенденції у привертанні уваги користувачів. Можливо, така практика стала мейнстрімом після того, як російському кораблю вказали напрямок руху. 

Читайте також: В Україні заборонили діяльність проросійських партій

 

 ***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

 

 

Коментар
02/10/2023 Понеділок
02.10.2023