стрічка

Зеленський подякував Литві за принципову позицію щодо росії

12 Квітня 2022, 13:39
Зеленський 949
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський звернувся до народу й політиків Литви, аби подякувати за їхню принципову позицію щодо росії.

Подаємо коротко про що йшлося у зверненні.

«Дорогий литовський народе! Я вдячний вам за першість. За те, що ви першими відмовилися від російських енергоносіїв зараз, коли це справді потрібно. Я вдячний тобі, Гітанасе, за важливе рішення. За те, що ти першим передав нам реальну допомогу, передав нам зброю. «Стінгери» та інше. Це був історичний прояв лідерства. Адже литовський народ як ніхто інший розуміє, як окупанти можуть зруйнувати свободу і якою ціною потім відбудовується незалежність, що вам взірцево вдалося. Саме такого лідерства зараз потребує весь континент», – наголосив Зеленський.

«Окупанти впевнені в безкарності. Впевнені, що зможуть зробити так, що світ їм це забуде. Що Європа їм це забуде, або від претензій Європи можна буде просто відмахнутися. У них проста, звичайна логіка. Мовляв, усім треба торгувати. Всім потрібна нафта. Всім потрібен газ. Всі захочуть користуватися російською територією для транзиту своїх товарів. Всі захочуть користуватися російським ринком, великим ринком. Саме так думають у москві.

Звісно, якби всі у Європі були такими ж принциповими й так само поважали б цінності Європи, як ви у Литві, (і ми пишаємось вами), то я впевнений, що російське керівництво точно не могло б сподіватися, що їм усе зійде з рук. Можливо, і війни цієї не було б», – йшлося в промові Гаранта.

Переглянути все звернення можна тут:

 

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022