стрічка

На Горохівщині хочуть сортувати сміття по-австрійськи

18 Жовтня 2021, 14:21
На Горохівщині хочуть сортувати сміття по-австрійськи 240
На Горохівщині хочуть сортувати сміття по-австрійськи

Австрійську практику поводження з твердими побутовими відходами хочуть впровадити на Горохівщині.

Нещодавно делегація посадовців з територіальних громад колишнього Горохівського району на запрошення австрійського підприємця Крістіана Чернера здійснила ознайомчу поїздку до Австрії. Про це повідомляють на сайті Горохівської громади.

За кілька днів перебування в Австрії голови Горохівської міської ради Віктор Годик, Мар’янівської селищної ради Олег Басалик і Берестечківської міської ради Ігор Грудзевич з іншими учасниками делегації відвідали підприємства, які спеціалізуються на сортуванні і переробці сміття у цій державі.

Під час робочої поїздки делегація також оглянула старий рекультивований полігон відходів, якому вже понад сорок років і з якого зараз за сучасними технологіями видобувають тридцять мільйонів кубометрів газу.

Сортування сміття в Австрії розпочинається ще з дому, де люди сортують окремо упаковку, органіку, яка «поїде» на компостний завод, і решту сміття. Згодом спеціальними автомобілями відходи звозять на один із сміттєсортувальних заводів. Там майже немає ручної праці, використовують потужну техніку, машини і сучасні ком’пютерні технології.

Сміття сортують на різні фракції, згодом пресують і складують для відправлення на підприємства, які займаються сміттєпереробкою. Незначну частину, яку неможливо відсортувати, подрібнюють і захоронюють на полігоні. Про безпеку таких підприємств свідчить їхнє розташування. Один із заводів розташований у місті з населенням понад двісті тисяч чоловік. Біля нього неприємного запаху немає.

Австрійський підприємець хоче реалізувати кілька проєктів в Україні, зокрема на Волині і сусідній з нами Львівщині. На території Горохівщини підприємцеві підходить земельна ділянка, на якій понад два роки тому хотіли побудувати сміттєвий полігон. Ця площа знаходиться на території Мар’янівської селищної ради.

Вже незабаром Крістіан Чернер планує відвідати Горохівщину і зустрітися безпосередньо з депутатами Мар'янівської селищної ради і активістами, щоб донести свою точку зору щодо вирішення проблеми з твердими побутовими відходами.

Іноземний інвестор каже, що українцям потрібно змінити психологію у питанні поводження зі сміттям. Зокрема, влада має не боятися політичної відповідальності за залучення приватного сектору економіки до вирішення проблеми побутових відходів, а громади повинні довіряти таким рішенням влади.

Коментар
27/11/2021 П'ятниця
26.11.2021