стрічка

​​95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта»

12 Жовтня 2021, 20:05
​​95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта» 332
​​95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта»

Через штам «Дельта» симптоми в інфікованих осіб можуть тривати 7-8 днів.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень», – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, зараз серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні великі міста – Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса. Крім цього, за статистикою МОЗ, у перерахунку на 100 тисяч населення високі показники заражень у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.

Віктор Ляшко також розповів, що наразі однією з найближчих до «червоної» зони підвищеної небезпеки є Херсонська область.

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша «загорілась» в новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст», – сказав міністр. – «Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла... Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня».

За словами очільника українського МОЗ, нинішня хвиля заражень в Україні почалась раніше, ніж прогнозували в міністерстві, і за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Сьогодні в Україні щодня реєструють по 16-17 000 випадків COVID-19.

«Це високі показники захворюваності», – наголошує міністр. При цьому в Україні зростають як нові випадки заражень, так і кількість шпиталізацій.

«Нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей – тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований», – пояснює Віктор Ляшко.

Читайте також: При яких симптомах та станах пацієнту з COVID-19 може знадобитись госпіталізація

Які вакцини від коронавірусу дозволили комбінувати

Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022
27.01.2022