стрічка

У жителя Турійщини мало не забрали дітей після смерті цивільної дружини

11 Травня 2021, 08:26
530

У волинянина забрали п’ятьох дітей після смерті цивільної дружини. Чоловік звернувся за допомогою до Турійського бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Про це повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.

Чоловік розповів фахівчині бюро Анні Сидько, що проживав у фактичних шлюбних відносинах із жінкою понад 14 років, однак шлюбу вони не укладали.

У подружжя народилось п’ятеро дітей, які були зареєстровані відповідно до вимог чинного законодавства лише на матір. Після народження спільної п’ятої дитини раптово померла цивільна дружина.

«Ми завжди відкладали офіційне укладення шлюбу, та горе застало нашу сім’ю зненацька і діти залишились фактично сиротами при живому батькові», – прокоментував ситуацію пан Григорій.

Дітям одразу надали статус сиріт, вилучили у чоловіка та направили до трьох різних установ Волинської області.

Юристка роз’яснила клієнту, що визнати батьківство в позасудовому порядку неможливо, тому що заява про походження дитини від батька подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільно жінкою та чоловіком. Відтак, зібравши всі необхідні докази, фахівчиня бюро склала позовну заяву про визнання батьківства та направила її до Ковельського міськрайонного суду.

«Єдиним законним способом повернути дітей додому було отримання рішення суду про визнання батьківства. Лише після цього батько зміг возз’єднати cім’ю», –  зауважила юристка Анна Сидько.

За результатами розгляду справи, суд вирішив  позовні вимоги клієнта задовольнити повністю.

Після набрання рішенням суду законної сили батько забрав своїх дітей додому.

Довідка

Відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Підставами для визнання батьківства можуть бути будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, наприклад, висновки експертизи, показання свідків, речові та письмові докази, фотографії, довідки з сільської ради, акти обстеження тощо.

Читайте також: На Волині шукають волонтерів безоплатної правової допомоги

 

Коментар
18/05/2024 П'ятниця
17.05.2024