У Рівному центр служби крові отримав системи для скринінгу донорської крові

15:45 03.05.2021
156

Рівненський обласний центр служби крові отримав 2700 систем, які закуплені державним коштом 2020 року.

Ними для донорів будуть проводити скринінг крові на гепатит В та С, сифіліс, ВІЛ- інфекцію імунохемілюмінесцентним методом на апараті ARHITECT (Abbott), повідомляють на сайті Рівненської обласної ради.

За словами директорки КП «Рівненський обласний центр служби крові» Ліни Михальчук, це замовлення вони чекали 2020 та 2021 роки. Критична ситуація нестачі систем була останніх чотири місяці.

«Нам допомагали благодійники, інші області передавали тест-системи. Окрім того, ми провели тендер і за кошти 2019 року, які мали бути спрямовані на інші потреби закладу, на майже 300 тисяч гривень ми закупили системи, але їх так само не вистачало», – розповіла Ліна Михальчук.

Однак тест – системи, що отримав центр служби крові – це лише частина від загальної потреби. У 2020 році підприємство робило замовлення на 8,5 тисяч систем. Ліна Михальчук додала, що наступну партію постачальники мають надати у кінці червня.

Читайте також: Коли вакцинуватися від вірусу папіломи людини: думка фахівців

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
8 травня
Сьогодні
Вчора