стрічка

У Луцьку провели інноваційну операцію

02 Березня 2021, 13:57
1029

У Волинському обласному госпіталі ветеранів війни провели інноваційну операцію із заміни тазостегнових суглобів.

Про це повідомили на сторінці медзакладу в мережі фейсбук.

27 лютого хірурги госпіталю замінили 31-річному пацієнту обидва тазостегнових суглоби, які були зруйновані асептичним некрозом. Чоловіку загрожувала важка інвалідність. Операцію зробили, застосовуючи технологію мінідоступів, яка дає можливість уникнути травматизації м’язів, значно зменшити крововтрату та встановити ендопротези через невеликі розрізи менш як десять сантиметрів.

Хірург ортопед-травматолог, завідувач хірургічного відділення госпіталю Олександр Кругляк, розповів, що своїм завданням команда лікарів бачила збереження працездатності пацієнта.

«Зважаючи на молодий вік чоловіка ми вирішили застосувати методику SuperPATH. Це – мінідоступ, з мінімальною травматизацією м’яких тканин. Тобто розсікається тільки шкіра та підшкірна клітковина, а м’язи розшаровуються і надсікається верхня частина капсули кульшового суглоба. Це, по-перше, маленький розріз (5 см), невелика крововтрата. По-друге, не травмуються м’язи й хлопець вже в перший день зміг вставати та самостійно йти. На третій день після операції об’єм рухів у нього практично такий, як у здорової людини. Він самостійно встає, ходить. Дякуємо фахівцеві відділення ортопедичної артрології та ендопротезування Інституту патології хребта і суглобів ім. проф. Ситенка з Харкова, який знайшов можливість приїхати та поділитися з нами своїм досвідом», – розповів Олександр Кругляк.

Сам пацієнт, житель села Штунь Любомльського району, Ігор Сухецький розповів, що пов’язує своє захворювання зі службою у війську: у 2014-му році був мобілізований, у складі 51-ї Володимир-Волинської бригади (нині – 14-ї) потрапив до Іловайська. Однак групи інвалідності, пов’язаної з військовою службою, чоловік не має.

«Дуже боліла спина, лікував, але ефекту не було. Поболить – перестане, однак не надто звертав на це увагу. І так протягом 3-3,5 років, аж поки майже не перестав ходити. Зробив знімки СКТ і лікарі повідомили, що мені потрібна операція з ендопротезування», – каже пацієнт.

Чоловік розповідає, що кошти на операцію довелося збирати, звертаючись до різних людей за фінансовою допомогою: до волонтерів, односельців, колег по роботі.

«Дуже допомогли мої односельці. Два ендопротези коштували п'ять тисяч доларів, фірма-дистриб’ютор зробила знижку 200 доларів. Отже, 4800. Якби не люди, я б не назбирав цих грошей. Для моєї родини це дуже велика сума», – зізнається ветеран.

Ігор Сухецький запевняє, що після операції почувається добре, нічого не болить. Сам встає, потроху може ходити. Лікарі кажуть, що реабілітація триватиме близько трьох місяців.

Лікар Олександр Кругляк підтверджує, що асептичний некроз голівок стегнових кісток, який і діагностували Ігореві Сухецькому, могло спричинити надмірне навантаження.

«Асептичний некроз голівок стегнових кісток може бути однобічним, але в цього пацієнта, на жаль, двобічний. Це захворювання виникає, коли тромбуються судини, які харчують кістку і частину голівки. Поступово ця частина голівки відмирає, стає рухлива, що завдає хворому болю і людина стає, фактично, інвалідом. Враховуючи молодий вік і участь в АТО, то це може бути пов’язано. Якщо узяти розгрузку, бронежилет і зброю, яку він носив, це виходить доволі значна вага. Тим більше, що її не просто треба носити, а й стрибати з БТРа, наприклад. Усе це надлишок навантаження, який може призвести до захворювання», – розповідає лікар. 

Як зазначила директорка госпіталю Тетяна Масікова, на жаль, безплатним ендопротезуванням учасники АТО/ООС не забезпечуються. Державної чи обласної програми дороговартісного лікування учасників АТО не затверджено.

Читайте також: На Волині виявили 140 нових хворих на COVID-19, двоє людей померли



Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
28/04/2024 Неділя
28.04.2024
27.04.2024