стрічка

Результат за 10 хвилин: як на Рожищенщині роблять швидкі тести на COVID-19

03 Лютого 2021, 09:35
598

На Волинь надійшло 48 тисяч антиген-тестів корейського виробництва для швидкого виявлення коронавірусної інфекції. Їх вже розподілили між районами.

Рожищенський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав 1 500 швидких тестів, якими забезпечили дві міських та чотири сільських амбулаторії. Як там тестують, дізнавалось Суспільне.

Обстеження роблять хворим із підозрою на коронавірус, із симптомами на гострі респіраторні захворювання, із клінікою пневмонії та хворим, яких госпіталізують в інші відділення.

Швидкий тест триває 10-15 хвилин, розповіла фельдшерка Рожищенської амбулаторії сімейної медицини Наталія Кашуба. Медики беруть мазок із носа і вже через 10 хвилин отримують результат. Дві червоні смужки на касеті сигналізують про імовірне захворювання на COVID-19, зазначила фельдшерка.

Якщо антиген-тест виявиться позитивним, каже медичка, то в пацієнта беруть мазок із рота та носа та направляють в обласну та Луцьку санепідемстанцію.

Завідувачка рожищенського медзакладу Людмила Гнатюк розповіла, що впродовж минулого тижня зробили швидкі тести 30 пацієнтам. З її слів, у половини діагноз підтвердився.

Рожищенський центр первинної медико-санітарної допомоги має дві міських амбулаторії та чотири сільських. Головна медична сестра Людмила Мазур розповіла: експрес-тестами забезпечили всі амбулаторії. У кожній зробили окремий вхід у пункт тестування на першому поверсі, у той час, як кабінети лікарів знаходяться на другому поверсі.

Нині всі заклади охорони здоров’я області первинної та вторинної ланки отримали експрес-тести, повідомив керівник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Рудоквас. Із його слів, упродовж тижня в області роблять до 500 експрес-тестів щодня.

Зі слів Романа Рудокваса, на Волинь має надійти ще 62 тисячі антиген-тестів для швидкого виявлення COVID-19.

Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022