стрічка

Як загартовуються луцькі «моржі»

03 Січня 2021, 17:49
532 Джерело: Суспільне Волинь

У Луцьку – 132 любителі зимового купання. Таких людей називають «моржами». Вони загартовуються впродовж багатьох років за будь-якої погоди та температури води.

Про це розповів «Суспільному» лучанин Олександр Данилюк.

Місцеві «моржі» проводять процедури зранку. На центральному пляжі в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки чоловіки та жінки роблять розминку, опісля занурюються в холодну воду.

Ігор Лащук і Микола Чижик купаються в Стиру понад 15 років. За цей період не хворіли жодного разу. Зі слів Миколи Чижика, давно забув, що таке ангіна, кашель, запалення, грип. Ігор Лащук зазначає, що загартовуватися потрібно поступово: починати бажано наприкінці літа – на початку осені, коли вода охолоджується поступово.

До такого виду загартовування як моржування варто бути підготовленим, каже сімейний лікар Ростислав Дудік. Із його слів, заборонено купатися в холодну пору року тим, хто має хронічні захворювання серцево-судинної системи, наслідки інсультів, захворювання щитовидної залози.

Лікар підкреслив, що після занурення у холодну воду необхідно витертися рушником, одягнути теплий одяг і взуття.

Після купання варто випити гарячого чаю чи компоту, не вживати алкоголю, каже лучанин Олександр Данилюк. Чоловік загартовується 34 роки.

«Коли людина виходить із води, то ми кажемо один одному: «Доброго здоров’я». Я кажу: «З ціленням Вас!» Я звертаюся до води і прошу Бога, щоб допоміг мені оздоровитися», – зазначив чоловік.

Щодня загартовується й лучанка Алла Жупанюк. Каже, що від такого загартовування отримує позитив і гармонію.

«Річка, природа, парк тебе ставлять на місце і нагадують тобі, що ти — дитя природи», — розповіла жінка.

Читайте також: На лікування однорічної волинянки треба 100 тисяч доларів, рідні благають про допомогу

Коментар
17/01/2022 Понеділок
17.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром