Ратнівщина на карантині: чи безпечно у віддалених куточках району

17:00 28.03.2020
658

Волинські журналісти перевірили, чи дотримуються карантинного режиму у віддалених селах Ратнівщини.

У віддалених селах нашої Волині про надзвичайну ситуацію, звичайно, чули. Проте життя там не особливо від цього змінилося. Хтось уже посадив ранню картоплю, на підвіконнях чи не у всіх будинках стоять горщики із розсадою перцю та помідорів, пише ІА «Конкурент» .

Здавалося б, сюди найважче дістатися «китайській» недузі. Адже й автобус у більшість сіл приїздить максимум двічі на день. Проте є одне «але»: у селах багато заробітчан, які зараз повернулися з-за кордону. І все, як у селі: коронавірус? Ні, не чули. Самоізолюватися в селі тяжко, адже потрібно дізнатися, що там нового в сусіда, побілити хату до Пасхи, позгрібати листя.

Читайте також: Як працює Ратнівська селищна рада на карантині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Ратнівський район: «Село є село»

У віддаленому від райцентру селі Річиця люди ходять без масок. Проте про карантин таки чули. Як розповіла медична сестра амбулаторії Людмила Пікун, у магазинах люди розкупили все: борошно, цукор, крупи. Проте зараз у магазині є абсолютно всі продукти у вільному доступі.

«Село є село. Люди не особливо дотримуються карантину. На вулицях, звичайно, їх дещо поменшало, проте коли стане тепліше, працюватимуть, як мурашки. Зараз у нас на контролі 6 людей, які приїхали з-за кордону. Вони на самоізоляції. Щоранку ми телефонуємо їм, перепитуємо про самопочуття та вони звітують про температуру тіла», – каже медична сестра.

З проханням перевірити на COVID-19 люди не зверталися.

До райцентру – 25 кілометрів. Маршрутки зараз не їздять. Проте амбулаторія забезпечена усіма необхідними ліками. Масок, правда, немає, хоча люди запитують. Маски та антисептики – лише для медпрацівників. І лише один захисний костюм і окуляри на весь медичний персонал.

Працівниця магазину у селі Піски-Річицькі Ольга Нінічук розповідає, що людей у селі на вулицях стало менше. Коли почули про карантин, полиці магазинів стали порожніми. Досі в магазині немає гороху, рису. Дуже зросла в ціні гречка. Тепер вона вартує 40 гривень за кілограм, а закупівельна ціна риби стала значно вищою за останню продажну. На 3 гривні за кілограм здорожчав і цукор.Як запевнила Ольга, у село із заробітків повернулося двоє односельчан, проте це не всі, що мали повернутися. Чи дотримуються заробітчани самоізоляції, не знає. Але, каже, що у магазин вони не приходили.

Головний лікар Ратнівської центральної районної лікарні Михайло Бегаль розповів, що у лікарню з підозрою на коронавірус ніхто не звертався, проте там у випадку потреби таки готові прийняти таких пацієнтів.

Читайте також:

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 травня
Сьогодні
Вчора
23.05.2020