У Ратному презентували унікальну мандруючу виставку про голокост і євреїв

У Ратнівській школі-гімназії №1 відбулася презентація двомовної мандруючої виставки «Український єврейський сімейний альбом», що присвячена темі Голокосту.
На офіційне відкриття виставки у п’ятницю, 13 березня, зібралися ратнівчани. Ведучі заходу Софія Харлампович та Олександр Кіпень знайомили присутніх із діяльністю інституту «Центропа», а також розповіли про трагічну історію голокосту та долю євреїв, які проживали на Ратнівщині.
Читайте також: У Ратнівську гімназію завітав директор Корпусу Миру США в Україні.ФОТО
Мандруюча виставка складається і двох частин: на українській та англійській мові.
Кожен банер виставки має свою назву: «Темні часи», «Голодомор», «В евакуації», «В армії», «Портрети», «Відпочинок», «Центропа в Україні», «Єврейське громадське життя», «На роботі», «В школі», «Бабин яр», «Шлях руйнування», «Ті, яких я втратив (голокост)».
Читайте також: У Забродах істориків області познайомили із місцевими проєктами дослідження краю.ФОТОРЕПОРТАЖ
«Голокост – подія, яку слід пам’ятати аби не повторювати помилок», – зазначила гід виставки Софія Харлампович.
Мета виставки – показати, що євреї були такими самими людьми як і українці, їхню рівність між собою.
Відвідати виставку зможе кожен охочий з 9:00 до 13:00, крім вихідних. За бажанням можна домовитися про екскурсовода.
«Виставка триватиме до 3 квітня. Думаю, введення карантину не завадить цьому, тому що можна проводити заходи до 200 людей», – зауважує організаторка Людмила Хомік.
Після Ратного виставка помандрує у Чернівці.
Довідково:
Інститут «Центропа» – міжнародна спільно створена організація українців з молдаванами. Вона займається спільним вивченням теми Голокосту. За допомогою «Центропи» організували шість семінарів, створили три фільми на основі українських біографічних історій, двомовну мандруючу виставку «Український єврейський сімейний альбом».
Після того як «Центропа» була заснована у Відні й Будапешті у 2000 році виникла ідея створити проєкт-інтерв’ю на тему Голокосту. План полягав в тому, щоб євреї розповіли нам історії з життя і поділилися фотографіями. Це стосувалося і п'ять різних європейських країн, зокрема й України. Команда «Центропи» брала інтерв'ю у 258 євреїв, які жили й живуть у восьми містах і оцифрувала 3450 старих сімейних фото і документів.
Марія СИДОРУК
Фото Сергія СИДОРУКА
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром