Митрополит Михаїл
Митрополит Михаїл

Ієрархи ПЦУ ледь не пересварилися через Михаїла, – ЗМІ

16:18 20.01.2020
754

Ієрархи ПЦУ не підтримали самовільне рішення митрополита Луцького Михаїла святкувати Різдво 25 грудня.

Перша спроба відзначити Різдво разом з усім світом ледь не пересварила очільників єпархій ПЦУ. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Православні Волині вже встигли відсвяткувати Різдво 25 грудня. Місцевий митрополит Волинський Православної Церкви України Михаїл без дозволу церкви та предстоятеля фактично самостійно ввів подвійне святкування Різдва Христового. Проте ця світла і правильна, але поспішна ідея, швидше завдала шкоди, ніж допомогла новій Церкві, – переконані церковні діячі.

«Ми календарем можемо наробити великого розділення в Україні», – вважає митрополит Димитрій, керівник Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ.

Читайте також: Різдво разом з усім світом: у соборі Святої Трійці провели святкове богослужіння

Очевидно, що частина вірян просто не готова до зміни календаря.

«Зміни календаря – це процес тривалий у часі. Фактично йдеться про кілька поколінь, які повинні змінитися. Ті церкви, де зміна календаря впроваджувалася декретом, тобто, указом предстоятеля, фактично завжди отримували певну групу людей... Так звані старостильники, які залишаються на тих ще позиціях", – сказав релігієзнавець Олександр Саган.

Читайте також: Митрополит Михаїл у Стамбулі провів перше богослужіння українською мовою

«Ми не спішимо. Чому? Тому що ми не встановлюємо, коли кому святкувати, ми реагуємо на запит людей. Захотіли люди 25 грудня відсвяткувати Різдво, ми звершили богослужіння 25 грудня, захотіли, щоби 6 числа звершити богослужіння богоявлення – ми пішли їм на зустріч», – сказав митрополит Михаїл.

Він каже, що сам може робити все, що завгодно у себе в єпархії, але конфлікт з Епіфанієм заперечує.

«А це вже місцева традиція, є те, що стосується всієї церкви правила і положення, а є що стосується окремо взятої єпархії. В межах своєї єпархії я сам керую», – додав він.

Після самовільного запровадження подвійного Різдва частина ієрархів у соцмережах достатньо жорстко висловилася на адресу Михаїла, мовляв, його амбіції можуть розколоти церкву. Серед них один з найавторитенішних каноністів-архієреїв львівський митрополит Димитрій, який впевнений: церква має провести інформаційну кампанію, яка триватиме роками. Вже потім має статися перехід.

Читайте також: Михаїл очолив синодальний підрозділ

За новим, тобто, новоюліанським календарем, Різдво Христове відзначають 9 з 15 помісних православних церков світу. Не відмовилася від старого юліанського календаря Російська православна церква і церкви, які перебувають у сфері її впливу. Застарілим юліанським календарем користується і 15 автокефальна Православна Церква України, хоча предстоятель митрополит Епіфаній сказав, що, скоріш за все, за згодою вірян ПЦУ перенесуть дату відзначення Різдва Господнього за правильним астрономічним календарем на 25 грудня, тобто, з усім християнським світом.

«Ми приймемо відповідне рішення на майбутнє, тому що ця реформа, ми бачимо, не буде втілена завтра або наступного року. Але, можливо, буде втілена через декілька років. Це залежить від того, наскільки це буде сприймати український народ. А, якщо почнеться на місцях хтось за власним бажанням буде вносити зміни, то така реформа до добра не приведе», - заявив Епіфаній.

Читайте також: У Луцьку збирають кошти на церкву Йоана Богослова

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора