стрічка

У Луцьку складуть список боржників за комуналку

15 Жовтня 2019, 19:06
986

У Луцьку провели робочу нараду з керівниками комунальних підприємств міста щодо вирішення питань погашення заборгованості споживачів за надані їм послуги.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад наголосив, що метою заходу є пошук спільних можливостей ведення претензійної роботи з недобросовісними лучанами, які систематично не платять за надані їм опалення, холодну та гарячу воду, послуги з вивезення сміття чи утримання будинків, – пише на сайті Луцькради.

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк зазначив, що майже тисяча споживачів боргує комунальним підприємствам міста, а відповідно й територіальній громаді, майже 44 мільйони гривень. Сформовано список боржників. 140 осіб мають борг від 80 тисяч гривень. За його словами, згідно чинного законодавства до таких осіб можна у судовому порядку застосувати таку дію, як вилучення житла. Постійно ведеться судово-претензійна робота, але, на жаль, часто судові виконавці не можуть стягнути борг.

Віктор Гуменюк наголосив, що варто об'єднати позивні вимоги усі комунальних підприємств в одне. За його словами, якщо споживач боргує за холодну воду, то, як показує практика, він боргує і за опалення, і за вивіз сміття, і за утримання будинків. Він зауважив, що щомісяця його підприємство втрачає 250 тисяч гривень через боржників.

Депутат міської ради Андрій Козюра зазначив, що борги населення є справді проблемою, адже це значне навантаження на бюджет комунальних підприємств. За його словами, позовно-претензійну роботу необхідно проводити. По кожному боржнику має бути рішення суду. Часто державні судові виконавці не можуть стягнути заборгованість. Однак, за його словами, лучани захочуть продати житло, переоформити його чи передати у спадщину, тоді вони цього не зможуть зробити, поки не погасять заборгованість.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зауважив, що у тижневий термін мають сформувати єдиний уточнений список боржників. Потому уже будуть узгоджувати подальші кроки.

Коментар
18/05/2024 П'ятниця
17.05.2024