РАЙОН.IN.UA
На Острожчині вшанували земляка-художника
На Острожчині вшанували земляка-художника

На Острожчині вшанували земляка-художника

13:13 20.04.2019
285

У Плосківській шкільній бібліотеці відбувся творчий вечір із нагоди ювілею Петра Чумака. Земляка-художника вшанували у п’ятницю, 19 квітня.

На святі з нагоди 60-річного ювілею побували перший заступник голови РОДА Віталій Ундір, голова Острозької РДА Богдан Турович, сільський голова Плосківської сільради Петро Галімський, директорка системи публічно-шкільних бібліотек Острозького району Ольга Бояр, бібліотекарі краю, односельці й школярі.


«Дивовижна краса природи й внутрішнє сяйво полотен – це перше, що помічаєш, знайомлячись з творчістю місцевого художника Петра Чумака. Картини зачаровують своїм неповторним виконанням і залишають незабутнє враження. Його пензель не знає втоми й у руці свого господаря натхненно й скрупульозно змальовує хатини, садочки, що зникають. У його краєвидах – подих любові до рідної землі, як заклик до гармонійного єднання з природою», – відзначила, представляючи художника, бібліотекарка Ольга Крутій.


У теплому колі бібліотечного подвір’ячка упродовж свята лунали вірші, пісні, площани щедро ділилися спогадами про Петра Чумака. Крім того, у залі була представлена виставка картин художника в різних техніках. Надзвичайно щемливими виявилися спогади Ніни Лісовської, колишньої працівниці місцевої книгозбірні. Ніна Сергіївна згадувала про надзвичайну старанність і любов до читання Петра-художника (саме так називають Петра Чумака в рідному Плоскому).

Пані Ніна також поділилися кумедною історією про те, як забула й замкнула зачитаного хлопця в бібліотеці. Інші площани згадували про шкільні роки товариша: мовляв, у ті далекі роки хлопці тікали на перервах зі школи покурити, а Петро – малювати. Розповідали про те, як працював оформлювачем у колгоспі, скільки потрудився, розмальовуючи храми Острожчини.


«Було таке, що мене питали: «Для чого ти малюєш?» Як так? А для чого ви дихаєте? Я живу так, не можу без цього», – дивується сам художник Петро Чумак.

Крім місцевих, відгукнулися про творчість талановитого краянина і гості.

«Дивлячись на картини, я спіймав себе на думці, наскільки важливо сьогодні пам’ятати, знати й шанувати таких людей. Вони часто показують те, що ми не вловлюємо за своїм повсякденням, рутиною справ», – відзначив Віталій Ундір.


Віталій Олександрович також передав Петрові Чумаку почесну грамоту Рівненської ОДА, а сільський голова Петро Галімський – подарунок. Потішила ювіляра й Ольга Крутій, яка від імені всіх жителів Плоского вручила Петрові Костянтинову альбом із його роботами

Насамкінець присутні оглянули виставку картин і сфотографувалися з художником. Загалом захід минув у теплій родинній атмосфері.Загрузка...
Коментарі
21 жовтня
Вчора
19.10.2019
18.10.2019