РАЙОН.IN.UA
Як у Скобелці голосували за перехід парафії у ПЦУ
Як у Скобелці голосували за перехід парафії у ПЦУ

Як на Горохівщині голосували за перехід парафії у ПЦУ

15:04 18.02.2019
474

На третіх за рахунком зборах у Скобелці 582 людини віддали свої голоси за перехід парафії Свято-Миколаївського храму у Православну церкву України.

Збори відбулися 17 лютого у сільському клубі. Про це Район.Горохів розповів очевидець, місцевий житель Володимир Мороз.

За його словами, паралельно зі зборами йшла служба у церкві. На неї прийшло приблизно 50 людей, прихильників Московського патріархату. Ще близько 20 мужчин стояли на вулиці. Була і патрульна поліція – стежили, аби не було провокацій. На зборах зареєструвалося 582 людини. Зібралися зокрема парафіяни, які підтримують перехід церковної громади у Православну церкву України.

«Запрошували на ці збори і самого настоятеля храму – Назарія Філіповича. Керівник ініціативної групи Анатолій Головчун закликав провести спільні збори. У суботу ввечері троє людей понесли запрошення батюшці. Він відмовився, сказав: «Я не візьму запрошення, ваші збори не є легітимні, бо тільки я маю право проводити збори на території церкви, я на вас в суд подам, ви будете за це відповідати». Тобто звучали такі погрози до людей», – розповідає Володимир.

Не зважаючи на це, збори відбулися і всі присутні проголосували за перехід парафії до ПЦУ.

«Усі 582 людини проголосували за перехід до Православної церкви України. Всі прийшли з паспортами, зареєструвалися, що є прихожанами цієї церкви. Зараз вони ці всі документи будуть передавати на реєстрацію прихожан Скобелківської церкви, щоб в подальшому раз в рік можна було проводити збори і вирішувати питання. Дуже помітно, що деякі люди міняють свою думку. Ті, хто минулого разу були проти переходу до ПЦУ і виступали на попередніх зборах за московську церкву, тепер починають підтримувати українську», – каже очевидець.

До слова, ключі від церкви досі у настоятеля і ніхто поки що не розглядає силового захоплення. Парафіяни чекають офіційної реєстрації.

Читайте також:

Коментарі

No name

00:21 19.02.2019

В то нічого що Назарій живе в будинку який був побудований громадою села для священика? Яке він має право про суд якийсь комусь погрожувати. Якби він був розумніший він би давно пішов з людьми в не проти них

Андрій

09:46 21.02.2019

От ще один приклад грубого порушення Конституції.
Замість того щоб провести збори РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ, проводяться збори громади села. А ми прекрасно знаємо що в громаді села збираються люди інших конфесій, сектанти, ті хто раз в рік ходять в церкву, ті хто взагалі не ходять до церкви, і такі люди вирішують куди переходити церковній громаді. Ті "голосувальники",як не ходили до Церкви так і ходити не будуть. Хіба це демократично, хіба це добровільно? Звісно ж ні, всі це прекрасно розуміють. Але зараз час лукавий і слуги лукавого роблять те що Господь попускає робити. Зараз страшний час який показує хто дійсно вірний Христу а хто до Церкви просто з нудьги ходить і віри не має, не дай Бог за шматку і вила від Тебе відріктися, від Церкви Твоєї Святої і піти вслід за тими вовками у рясах. На тому світі Господь не буде питати чи ти українець чи ні, а буде питати що доброго зробив. Найбільший гріх лежить на редакціях які у "кращих" традиціях комунізму промивають людям голови своєю пропагандою, відпрацьовують завдання які поставило СБУ (колишні чекісти).

20 липня
Сьогодні
Вчора