РАЙОН.IN.UA
У Ковелі відбулося засідання з розподілу земельних ділянок між учасниками АТО
У Ковелі відбулося засідання з розподілу земельних ділянок між учасниками АТО

У Ковелі відбулося засідання з розподілу земельних ділянок між учасниками АТО

13:50 06.12.2018
229

Під головуванням депутата міської ради Анатолія Кислюка відбулося чергове засідання комісії по розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та членами сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність.

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

Комісія розглянула заяви шести громадян про надання ділянок для житлового будівництва і прийняла рішення включити п’ять громадян до першочергового єдиного реєстру учасників АТО по місту Ковелю та одного – до позачергового.

За письмовим зверненням виключили з першочергового і внесли до позачергового єдиного реєстру щодо надання земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд інвалідів війни 1-ї та 3-ї груп, ветеранів АТО у зв’язку з важким станом здоров’я та з отриманням державної нагороди. Зі зміною місця реєстрації на прохання ковельчанина його перевели з першочергового реєстру громадян, що проживають за межами Ковеля, до реєстру учасників АТО, які проживають у Ковелі.

Комісія додатково вивчить питання щодо надання земельної ділянки для житлового будівництва на вулиці Володимира Кияна вдові військовослужбовця.

Також розглянули питання про виділення учасникам АТО наділів, що знаходяться на територіях присадибних ділянок, які перебувають у фактичному користуванні громадян (лишки землекористування). Обговорили ймовірність виникнення конфліктних ситуацій між зазначеними верствами населення, так як Положенням «Про надання земельних ділянок із земель Ковельської міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд» передбачена можливість їх виділення дітям, родичам в разі відсутності окремих доїздів, проїздів. Міська рада приймає рішення про надання таких наділів на городах своїх батьків, але при умові влаштування проїзду до них лише через власну присадибну ділянку. В основному вони фактично відсутні, але містобудівна документація їх включає.

Зазначається, що на зазначені наділи в громадян наявні усі підтверджуючі документи та картографічні матеріали, в тому числі генеральні плани забудови присадибних ділянок, які підтверджують їх довгострокове землекористування. Згідно статті 119 Земельного кодексу України саме вони мають першочергове право на отримання цих лишок землекористування (набувальна давність).

Думки з цього приводу висловили депутати міської ради, представники спілок АТО. Вони підтримали можливість надання земельних ділянок на лишках землекористування (у разі наявності підтверджуючих документів та матеріалів) дітям та близьким родичам, навіть у випадках, коли детальним планом територій передбачено влаштування нових вулиць та проїздів до них.

Комісія прийняла рішення винести це питання на засідання постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування. У подальшому розглянути на сесії міської ради внесення змін у Положення «Про надання земельних ділянок із земель Ковельської міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд».

Коментарі
24 серпня
Вчора
22.08.2019