РАЙОН.IN.UA
На ланах Любешівщини працює техніка
На ланах Любешівщини працює техніка

Підприємець із Рівненщини хоче вкладати кошти в розвиток Любешівського району

17:08 22.10.2018
357

Стали відомі деталі та мета недавнього робочого візиту директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка на Любешівщину.

Організував її він для залучення земель, що облогують, у сільськогосподарське виробництво – інформує сайт департаменту.

Річ у тім, що з’явився інвестор із Рівненщини – Петро Троцький, який має намір вкладати кошти в розвиток Поліських територій, а отже зацікавлений в оренді земель для вирощування сільськогосподарських культур.

«Інвестор довгий період часу вивчав специфіку господарювання на поліських територіях та має відповідний досвід. Зокрема, в Зарічненському районі Рівненщини агропідприємство дало «нове життя» поліським землям, відновило меліоративні канали, наповнює місцеві бюджети, справно розраховується з пайовиками та бере участь у соціальному житті територій», – пише сайт.

Півроку тому в Любешівському та Камінь-Каширському районах було зареєстровано ТОВ «Стохід Нова Агро» – підприємство, яке уже офіційно оформило 1,5 тисиячі га земель, почало вирубку самосійних лісів та чагарників, обробіток ріллі. Агропідприємство планує розширювати свої потужності, залучати більше земель у виробництво.

Отже, Юрій Горбенко і Петро Троцький зустрілися в стінах Любешівської райдержадміністрації з керівництвом Любешівського і Камінь-Каширського районів.

«Петро Троцький – наразі єдиний інвестор, який зацікавлений обробляти заліснені, заболочені та малородючі землі. Його наміри необхідно підтримати», – акцентував голова Любешівської ОТГ Олег Кух.

Підприємство інвестора уже опрацьовує документи щодо оренди 5,3 тис. га землі в Любешівському районі. Частина з них обробляється.

Під час зустрічі обговорили ряд питань, які створюють перешкоди при оформленні оренди земельних ділянок. Зокрема, поки не відбулася передача земель за межами населених пунктів у комунальну власність Любешівської громади, яка мала відбутися ще в березні цього року. А також є труднощі з орендою земель, що належать до відмерлої спадщини.

Оскільки виникли окремі питання, які потребують додаткового обговорення із фахівцями компетентних структур, було домовлено про організацію виїзної безоплатної правової допомоги в Любешівському районі за участі обласних відомств.

Петро Троцький ознайомив Юрія Горбенка та голову Любешівської райдержадміністрації Сергія Фесика, як його підприємство освоює землі Любешівщини, вони оглянули роботу техніки в полі, поспілкувалися із директором ТОВ «Стохід Нова Агро» Андрієм Дамаскіним та місцевим трактористом Федором Дусиком.

Оглянули адміністративне приміщення підприємства в Любешеві та відвідали базу для зберігання сільськогосподарської техніки.

Підсумовуючи побачене та почуте, Юрій Горбенко висловив сподівання, що діяльність інвестора буде прозорою і дасть поштовх до економічного розвитку Волинського Полісся.

Читайте також: «На Любешівщині відновлюють осушувальну систему».Загрузка...
Коментарі
15 жовтня
Сьогодні
Вчора