стрічка

Донати під ногами: луцькі волонтери зібрали тонну каштанів, щоб допомогти ЗСУ

04 Жовтня 2024, 11:03
Фото: з особистого архіву Лариси Новосад 2064
Фото: з особистого архіву Лариси Новосад

Луцькі волонтери із благодійного фонду «Старе місто Луцьк» збирають та продають каштани, а зароблені кошти передають на потреби ЗСУ. 

Про це Район.Життя розповіла керівниця фонду, знана у Луцьку волонтерка Лариса Новосад. 

Акцію «Каштани для ЗСУ» оголосили в кінці вересня і за десять днів їм принесли вже тонну каштанів.

«Старлінк» за каштани

Каштани закуповують для фармацевтичних та косметологічних потреб – із них роблять мазі, настоянки й навіть клей.

Нагадаємо, середня вартість продажу у Луцьку та Луцькому районі – 5 гривень за кілограм.

Читати також: Осінній заробіток на Волині: де продати яблука, шипшину, каштани та обліпиху

«У нашому випадку «Каштани для ЗСУ» – це акція, спрямована у першу чергу на дітей, щоб вони не донатили свої кишенькові гроші під час ярмарків, а долучилися, просто гуляючи в парку. Вони бачать під ногами каштани, збирають, передають кілограм-два у наш волонтерський центр. А ми, зібравши велику масу, можемо закрити запит – купити чи «Старлінк», чи зарядну станцію», – каже Лариса Новосад.

На сьогодні зібрали вже тонну каштанів.

У Чаруківському ліцеї зібрали понад 300 кілограмів. Учні цього ліцею долучалися і Першого вересня до збору на зарядну станцію, яку відправили у 14 бригаду.

Один із військових Василь потім дякував за те, що він був 36 днів на позиції і використовував цю зарядну станцію і «Старлінк», який завдяки таким волонтерським ідеям та ініціативам передали їм. 

Долучаються навіть діти із садочків, які приносять маленький пакетик каштанів. 

«Нам допомагають діти в ліцеях, у садочках. 31 садочок долучився збором каштанів, приніс нам 1 жовтня, на День Покрови. Я їздила в Шклінський ліцей, де зібрали діти також до 200 кілограмів каштанів. Сьогодні також передали з Любчанської гімназії, це Копачівська громада. Маленькі діти, три рочки і рік, гуляли разом із татом і мамою і принесли», – перераховує керівниця благодійного фонду. 

Інклюзивне волонтерство

Волонтерський центр і благодійний фонд «Старе місто» заснували на основі інклюзивної кав'ярні, де працюють молоді люди з синдромом Дауна. Саме вони і започаткували цю акцію. 

Під час денних прогулянок на заняттях у громадській організації діти з синдромом Дауна просто почали збирати каштани в торбинки. І з’явилася ідея їх продавати, а кошти спрямовувати на потреби військових.

«Після цього, як поширилася інформація про нашу акцію, нам зателефонували навіть з Дніпровського натуралістичного центру і запропонували допомогу. Вони захотіли підтримати саме нашу інклюзивну ініціативу «Каштани для ЗСУ». Їх надихнуло те, що це походить від людей з інвалідністю, від людей з синдромом Дауна», – розповідають у «Старому місті».

Лариса Новосад каже, що метою їх діяльності із самого початку було донести, що такі люди не є тягарем для суспільства, вони хочуть і можуть допомагати і долучатися до хороших справ. 

Лише в громадській організації «Даун-синдром» за роки повномасштабного вторгнення сплели понад 300 маскувальних сіток. Таким інклюзивним волонтерством хочуть надихнути інших.

«Приємно, що до нас приїжджають і люди на візках, привозять кілограм чи два каштанів. Їм важливо бути дотичними, бути потрібними. А ми всім волонтерським центром намагаємося підтримати ці родини – продуктовими наборами, памперсами для дорослих, іншими засобами. Це все, слава Богу, в нашому волонтерському центрі є завдяки підтримці наших партнерів з-за кордону», – кажуть у «Старому місті».

Акція об’єднала і малих, і старих

Акція «Каштани» для ЗСУ об'єднала і малечу, і людей старшого покоління. Пенсіонери теж, коли гуляють в парку, збирають і приносять сюди свою маленьку торбинку. 

«Це така акція, яка не потребує кишенькових витрат чи просто додаткових коштів. Ти просто на прогулянці можеш долучитись до доброї справи. Це донат, який лежить під ногами. Тому настільки приємно, що всі згуртувалися, об'єдналися і сьогодні роблять таку потужну хорошу справу», – ділиться Лариса Новосад. 

Або працівники Управління соціального захисту населення Луцької районної адміністрації кілька днів ходили збирати каштани під час обідньої перерви і назбирали 100 кілограмів.  

«У цій структурі працює наша волонтерка, в якої чоловік сьогодні на фронті, на Курському напрямку. Неодноразово ми йому допомагали, чи «Старлінком», чи зарядною станцією, знаємо особисті потреби цього військового, намагаємося закрити запити його підрозділу», – розповідає волонтерка.

Волонтерський центр об'єднує дружин, родини, тих, хто сьогодні на передовій. Тут волонтерять дружини та мами військовослужбовців, мами і дружини загиблих героїв, мами безвісти зниклих. 

Каже, вони намагаються донести, що перемога залежить сьогодні від кожного і навіть від маленької дії сьогодні. 

«Мені здається, якби кожен ввечері ставив собі питання, що я сьогодні зробив для ЗСУ, можливо, ми цим наближали б перемогу, можливо, ми самі себе змушували рухатися у правильному напрямку», – переконана Лариса Новосад.

Приносити плоди можна з 10:00 до 18:00 год у кав’ярню «Старе місто», яка знаходиться у Луцьку за адресою вулиця Драгоманова, 11. 

Коментар
11/12/2024 Середа
11.12.2024