стрічка

Хто цього року переміг у Конкурсі дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака

16 Вересня 2024, 14:04
Переможці Конкурсу дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака. 1723
Переможці Конкурсу дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака.

Оголосили результати Конкурсу дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака.

Переможців нагородили під час сьомої щорічної Церемонії вручення літературної премії імені Івана Корсака, яка відбулася у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 15 вересня. Про це повідомляє Район.in.ua.

Читати також: Його ім'я не вмерло: у Луцьку відбулася Церемонія вручення літературної премії імені Івана Корсака

Медіахолдинг CID Media Group проводить Конкурс у межах проєкту з медіаграмотності Район.Діти вже вдруге. 

«Цього разу у ньому взяли участь учні 9-11 класів, як навчаються у громадах Волинської області. Всього було 20 учасників і учасниць. Школярі писали журналістські матеріали на тему «Місцеві супергерої, які наближають перемогу», – розповіла координаторка медіапроєкту «Район.Діти» Вікторія Телечук.

Координаторка медіапроєкту «Район.Діти» Вікторія Телечук
Координаторка медіапроєкту «Район.Діти» Вікторія Телечук

Оцінювали роботи члени журі, серед яких – журналісти та редактори національної мережі Район.in.ua, тренери медіагуртка «Район.Діти».

Головними героями учнівських статей та інтерв’ю стали реальні люди –  їхні вчителі, знайомі, односельці, родичі чи батьки, які захищають Україну, допомагають іншим і сприяють позитивним змінам у суспільстві задля наближення перемоги. 

«Діти написали про людей, яких вони знають особисто. Дуже було щемно читати матеріали про героїв, які вже не з нами. І насправді оцінювати роботи для нашого журі було складно емоційно. Бо діти описали тих, хто дійсно зробили і роблять для нашої перемоги найбільше», – поділилася головна редакторка мережі Район.in.ua Ірина Воротна.

Організатори передбачили фінансові премії у три, дві та одну тисячу гривень за перше, друге та третє місце, а також інші заохочувальні подарунки.

Головна редакторка мережі Район.in.ua Ірина Воротна.
Головна редакторка мережі Район.in.ua Ірина Воротна.

Найбільшу кількість балів набрала десятикласниця із прикордонного села Бужанка, що у Володимирському районі, Ангеліна Макарчук.

Вона написала про свого сусіда, колишнього вчителя фізичного виховання та футболіста Сергія Гордієвича. Чоловік із перших днів повномасштабної війни став на захист своєї держави, отримав важке поранення і зараз пересувається на кріслі колісному. Адже, за словами дівчинки, тоді сказав: «Хто, якщо не я?».

Ангеліна поділилася, що на запитання, що для нього було найважче на війні, почула відповідь, від якої в неї покотилися по щоках сльози.  

«Найважче на війні втрачати друзів. Це глибокий біль, який пронизує душу й ранить у саме серце. Коли я проходив строкову службу, мені запам‘яталися слова  командира: «На війні найкраще ні з ким не заводити дружби. Бо потім важко тих друзів утрачати». І я зрозумів, які правдиві ці слова, коли загинув мій друг Іван.  Він ще дихав і дивився на мене, а я розумів, що нічого не можу зробити. Зовсім нічого. І це страшно. І боляче. Тому дуже близьких друзів більше в мене не було», – розповів школярці військовий.  

Ангеліна Макарчук.
Ангеліна Макарчук.

Друге місце здобув учень 9 класу ліцею №1 Володимирської міської ради Марк Дячук.

Супергероєм, який наближає перемогу, він назвав свого тата – бійця-добровольця із позивним «Додж».

«Для мене герой – мій батько, а не тато (звучить якось по-дитячому).  По-перше, у його характері є риси героя. По-друге, він боєць-доброволець з перших днів повномасштабного вторгнення Росії, хоча в нас і багатодітна родина (четверо дітей). По-третє, як і личить герою,  він не розповідає про свої перемоги і взагалі про війну. Але мені хочеться знати все про батька. Щоб хоча б щось дізнатися, я вирішив взяти в нього інтерв’ю», – поділився хлопчик. 

Третє місце розділили дві школярки, які набрали однакову кількість балів.

Олена Шворак з Нововолинська розповіла про двох однолітків Вітю та Ваню, які виросли разом і дружили з дитинства. Перший був військовим і пішов захищати Україну з перших днів  повномасштабного вторгнення, отримав безліч поранень, брав участь у звільненні Херсона.

А Іван отримав повістку на початку 2024 року, але вже п'ятнадцятого травня ворожа куля на фронті обірвала його життя.

«Це був мій брат Шворака Іван Сергійович, а його найкращий друг – Шворак Віктор Анатолійович. Я вирішила написати це саме в такому форматі, аби нагадати людям, що наші воїни – звичайні люди, зі своїм життям, яке інколи приносить їм величезні випробування. Саме через це вони – найголовніші герої, які віддають найцінніше заради нашого майбутнього», – переконана Олена. 

Олена Шворак
Олена Шворак

Софія Фищук із Горохова написала статтю про керівника Горохівської районної спілки учасників АТО «Щит» Віталія Гладуна та роботу місцевого волонтерського центру, роботу якого він координує.

Софія Фищук
Софія Фищук

Нагадаємо, торік у Луцьку вперше провели конкурс дитячих журналістських творів імені Івана Корсака, який мав тему «Фішка мого району». 

У ньому взяли участь понад 20 дітей із різних міст і сіл Волині та інших областей України. Багато із них були учасниками гуртків із медіаграмотності «Район.Діти», які проводять у волинських громадах журналісти CID Media Group.

Читати також: У Луцьку назвали переможців конкурсу дитячих журналістських творів імені Івана Корсака

Довідково: Іван Феодосійович Корсак (15 вересня 1946 року – 7 грудня 2017 року) — відомий український письменник і журналіст. Почесний громадянин Луцька. Лауреат численних всеукраїнських та міжнародних премій. Засновник газети «Сім'я і дім», яка стала початком медіахолдингу CID Media Group.

 

Коментар
08/10/2024 Вівторок
08.10.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром