стрічка

«Поліція має допомагати, а не шкодити», – новий керівник поліції Горохова Ігор Мандзя

20 Червня 2024, 11:00
Ігор Мандзя 2902
Ігор Мандзя

Ігор Мандзя з травня обіймає посаду начальника відділення поліції №2 (Горохів) Луцького районного управління поліції ГУНП України у Волинській області. 

У розмові з журналісткою Район.Горохів він поділився своїм кар’єрним шляхом, особливостями роботи поліції та проблемами, з якими стикаються правоохоронці на Горохівщині. Пан Ігор розповів про свої методи роботи, наголосив на важливості довіри громадян та розповів про свої захоплення, які допомагають йому відновлюватися після стресових ситуацій на службі.

Кар'єрний шлях

Ігор Мандзя навчався в аграрному виші на інженера енергетики. Вже тоді розумів, що це не його справа, хотів працювати в поліції, йому подобалася поліцейська форма і робота. 

Також пан Ігор розумів, що вмів знаходити мову з людьми в будь-яких ситуаціях, це допомагає і в теперішній роботі.

Після навчання пішов служити. Згодом прийшов у школу поліції, де вчився п’ять місяців.

Ігор Мандзя родом із Львівської області, проте обрав працювати на Горохівщині. Одразу влаштувався у Горохівській райвідділ поліції дільничним інспектором. Рік пропрацював дільничним, рік – оперативним працівником, опером карного розшуку. Після чого став начальником карного розшуку. Надалі переважно обіймав саме керівні посади.

Зараз його обов'язком, як начальника поліції, є організація роботи відділення поліції, забезпечення порядку на території Берестечківської, Мар'янівської і Горохівської громад, організація роботи всіх нарядів, вчасність їхнього реагування на будь-які події, якість, націлення на правильну й ефективну роботу, щоб вона приносила людям користь.

Ігор Мандзя наголосив на тому, що поліція справді має допомагати, а не шкодити комусь. Обов'язково потрібно ввічливо ставитися до громадян. 

«Це наше завдання – допомогти людям. В будь-якій ситуації, яка б не була», – каже очільник поліції.

Через те, що Ігор Мандзя розпочинав кар’єрний шлях на Горохівщині, то в районі добре орієнтується, знає людей та свій колектив. Працівники досвідчені, вони відповідають своїм посадам. 

«Я їм довіряю, знаю, хто вони, чого від них чекати, чого від них вимагати, як вони можуть спрацювати в конкретній ситуації», – говорить про працівників поліцейський.

Вважає, що потрібно докладати зусиль, щоб працівники дійсно досягали свого максимального результату. Саме тому він спілкується з кожним працівником, підтримує їх, і вони відповідають йому взаємністю.

Правопорушення на Горохівщині 

За словами начальника поліції, найпоширенішими правопорушеннями на Горохівщині є крадіжки й побутові бійки.

У цьому році трапився й розбій: напали на чоловіка, гроші забрали. Був і замах на вбивство. Але такі злочини на Горохівщині – рідкість. 

Часто люди потерпають від шахрайства. Це проблема не тільки Горохівщини, а й усієї країни. Поліція у цьому напрямку проводить роботу і спілкується з людьми. Для попередження шахрайств, правоохоронці проводять інформаційні кампанії та роз'яснювальну роботу, а також говорять про методи захисту від них. 

«Бачите повідомлення з пропозиціями легкого заробітку? Не переходьте за такими посиланнями», – наголошує Ігор Мандзя.

Каже, буває, що від шахрайства потерпають ті люди, які вже потерпали раніше. 

«Ми намагаємося реагувати, доводити до відома, розповідати, але поки що не можемо повністю припинити або побороти шахрайства. Наша основна діяльність у цьому напрямку – профілактика», – відгукується начальник поліції про боротьбу із шахрайствами.

Складність розслідування шахрайств полягає в тому, що потерпілі знаходяться на Горохівщині, а шахраї можуть бути будь-де в Україні або за її межами. Крім того, поліція не може безпосередньо отримати інформацію з банків, це здійснюється через суди, що затягує процес. Наразі поліція робить усе можливе в межах чинного законодавства.

Нещодавно місцевій жительці збирали кошти на лікування. Шахрай скопіював її сторінку та допис про збір допомоги, розмістивши власний номер картки. Це помітила поліція, яка встановила особу шахрая та його місцезнаходження. Наразі йому оголосили підозру.

Окрім того, встановили потерпілих, які встигли перерахувати кошти на рахунок шахрая. Проводять слідство, шахрая притягнуть до відповідальності.

Щодо вдосконалень, Ігор Мандзя висловив бажання запровадити спрощений доступ до інформації про рахунки, рух коштів та блокування рахунків злочинців.

На його думку, це мають зробити у найкоротший термін, що збільшить ймовірність повернення грошей постраждалим. Наразі цей процес є повільним через чинне законодавство.

Особливості роботи поліції

Ігор Мандзя розповів, що поліцейські мають вміти знаходити вихід з будь-яких ситуацій, адже всі вони відрізняються. Все залежить від поліцейського: він має швидко реагувати та приймати рішення.

«І навіть виїжджаючи на, здавалося б, банальне реагування на подію, вона може закінчитися поганим результатом: бійкою, сваркою, затриманням правопорушника. У кожного, чи то заявника, чи потенційного злочинця, є свої наболілі проблеми. І в голову людині зразу не заглянеш і не зрозумієш, чого від нього чекати, як він буде реагувати», – розповідає Ігор Мандзя.

Про те, що ця професія небезпечна, чоловіка попереджували одразу.

«Коли я йшов на роботу, старший працівник поліції говорив зі мною: ти знаєш, куди йдеш? Ну, ніби здогадуюся, розумію. Каже, ти йдеш на роботу, де буде 100 різних людей і 100 різних думок. Тож врахуй це. І з кожним треба буде говорити по-іншому і знаходити підхід до кожного», – пригадує Ігор Мандзя.

На питання, як начальник поліції відновлюється від стресової роботи, він відповів, що знав, на що йде, і ця робота приносить йому задоволення.

 

«Відновлююся я в своєму будинку. Приходжу додому, роблю щось нове, збудую чи впорядкую десь, наведу порядок. Моя сила – це моя сім'я», – поділився Ігор Мандзя.

Довіра до поліції

За словами начальника пана Ігоря, загалом рівень довіри до поліції у горохівчан хороший. Проте, вважає Ігор Мандзя, завжди будуть люди, які незадоволені. 

Можливо, вони не розуміють, що їм допомогли, але просто не так, як вони цього хочуть.

Коли звертаються з приводу фінансів, людям зазвичай кінцевий результат не цікавий. Вони хочуть лише повернути гроші, і їх не хвилює, хто їх обдурив, чи притягнутий він до відповідальності. Однак повернення грошей не завжди залежить від поліції.

Проте поліція намагається знайти й затримати злочинця, а також запобігти тому, щоб він продовжував ошукувати людей у майбутньому.

 

Коментар
06/12/2024 П'ятниця
06.12.2024