стрічка

Відвідали підприємства та поспілкувалися з роботодавцями: у Нововолинську провели економічну екскурсію для ВПО

19 Квітня 2024, 18:00
Відвідали підприємства та поспілкувалися з роботодавцями: у Нововолинську провели економічну екскурсію для ВПО 830
Відвідали підприємства та поспілкувалися з роботодавцями: у Нововолинську провели економічну екскурсію для ВПО

У Нововолинську для внутрішньо переміщених осіб провели економічну екскурсію підприємствами міста. Мета – за допомогою працевлаштування інтегрувати ВПО у нове соціальне й економічне середовище.

Попередньо, представниці СССМ-напрямку благодійного фонду «Рокада» організували зустріч, в якій обговорили можливість такої екскурсії. 

«Ми розповіли, що можна буде напряму поспілкуватися із роботодавцями, поставити всі питання та отримати на них відповіді, а також подолати той бар‘єр, який виникає у ВПО при працевлаштуванні. Після чого зібрали групу осіб із місць тимчасового проживання міста Нововолинська та Володимира», – розповіла соціальна працівниця по роботі з громадами відділу СССМ-напрямку БК «Рокада» Ірина Бобрик.

Загалом, у заході взяли участь близько 20 осіб. Учасники екскурсії відвідали 5 підприємств Нововолинська різної спеціалізації. 

  ТОВ «Скловолокно»

Однією з перших зупинок було ТОВ «Скловолокно», яке переїхало до Нововолинська з міста Мерефа Харківської області. Повертатись назад воно не буде, тому вже рік працюють над його запуском. 

«У червні ми плануємо запускатися на повну. Звичайно, якщо порівнювати з Мерефою, то для цього в нас заявок замало, але є потреба у нашій продукції, тому ми будемо працювати», – розповіла директорка.

Спеціалізується підприємство на виготовленні продукції на основі скловолокна. Сировину для цього закуповують в Китаї

Це склокулі, які переплавляють в спеціальних печах, після чого отримують склонитку. Надалі з неї виготовляють склошнурок, склострічку та склотканину, які використовують для виготовлення будівельних матеріалів та електроізоляції.

До війни на «Скловолокні» працювало 350 людей, зараз – 16 осіб. 4 інженери директорка привезла із собою з Харкова, вони самі запускають все обладнання.

Сьогодні завод випускає всього 15% від того обсягу продукції, яку випускали в Мерефі

Є потреба у працівниках на заміщення таких вакансій: крутильники, розмотувальники, оператори одержання безперервного скловолокна, ткачі.

Попередньо працівникам проведуть навчання для роботи на обладнанні. Воно буде тривати протягом 2 місяців. 

На час навчання заробітна плата складатиме 8 тисяч гривень. Після його закінчення 12-15 тисяч гривень. 

НМК Нововолинський м’ясокомбінат

Нововолинський м’ясокомбінат – це сучасне європейське підприємство, що є одним із лідерів виробництва ковбасних та м’ясних виробів в Україні. З 2001 року він входить до складу агропромгрупи «Пан Курчак».

Основні напрями діяльності:

  • переробка яловичини та курячого м’яса;
  • виробництво м’ясних напівфабрикатів;
  • виробництво ковбасних виробів та копченостей;
  • виробництво продукції Halal

На сьогодні асортимент підприємства включає понад 200 найменувань продукції. Туди входять варені ковбаси, сардельки, сосиски, копчені та напівкопчені ковбаси, м’ясні делікатеси — всього понад 70 видів продукції.

На підприємстві працює 250 людей, близько 10 з них – ВПО. На сьогодні набирають працівників на такі вакансії як: укладальник-пакувальник, формувальник ковбасних виробів, обвалювальник мʼяса.

Заробітна плата – від 12 до 14 тисяч гривень.

Підприємство з переробки пухо-пір'яної суміші

Підприємство займається сортуванням та переробкою пухо-пір'яної суміші. Сировину – гусяче пірʼя закуповують у населення. Після цього воно проходить певні стадії обробки.

Для початку його перуть з використанням спеціалізованих хімічних засобів, аби позбутися паразитів. Потому – сушать та відділяють пух від пірʼя. Пух, який використовують для наповнення верхнього одягу, експортують до Німеччини.

Також на підприємстві запустили цех із пошиття подушок та ковдр. Попит на продукцію поки що не великий, тому працюють по замовленнях.

Зараз потрібна людина для сортування  пір‘я. Перші 2 тижні заробітна плата становитиме 8 тисяч гривень, далі – буде залежати від виробництва.

Роботодавці готові підлаштовуватися під потреби працівників, тому виплата зарплати може бути денною, або місячною.

ТОВ «Моделпак»

Підприємство спеціалізується на виготовлені картонної упаковки різних видів та розмірів.

Це одна з найбільш успішних компаній, що працює на ринку картонної та гофрокартонної упаковки в Західному регіоні. 

Продукція компанії: 4-клапанні ящики, меблева упаковка, гофролотки, гофропіддони, взуттєві коробки, коробки для піци, бананові ящики, гофролисти різних розмірів.

Зараз на підприємстві працює понад 100 осіб у дві зміни. Виробництво планують розширяти, тому шукають укладальників-пакувальників, машиністів, водіїв навантажувачів, менеджерів зі збуту та економістів. Заробітна плата – 14-15 тисяч гривень.

Готову продукцію збувають в Україні, проте є клієнти які реалізовують її закордоном.

ТОВ «Ренопласт»

Компанія «Вікна Волині» — виробник металопластикових, алюмінієвих та світлопрозорих конструкцій.

Сьогодні — це багатопрофільне підприємство з 20 річним досвідом на віконному ринку України, яке об’єднує в собі виготовлення та монтаж якісних металопластикових та алюмінієвих конструкцій, виготовлення та встановлення жалюзі, рулонних штор, встановлення секційних промислових та гаражних воріт, ламінація профілів та виготовлення склопакетів.

Сьогодні на підприємстві виготовляють 100 конструкцій в день, але планують збільшити обсяг до 200. Вікна возять по всій країні та навіть експортують за кордон.

Директор по виробництву Володимир Курілов провів екскурсію та детально розповів про всі етапи виробництва.

На підприємстві працюють здебільшого чоловіки, однак роботодавці радо приймуть на роботу й жінок. 

«Я не бачу причин, щоб жінка не могла прикручувати завіси. Всього можна навчитися…

 В липні у нас з‘явився новий директор, який раніше працював на заводі в Києві, то у них третина лінії збору вікон складалась із жінок», – зауважив Володимир Курілов.

Зарплата залежить від кількості випущеної продукції, однак менше ніж 20 тисяч гривень працівники не отримують. Також є доплата за вихід у суботу.

«Ви можете прийти в центр зайнятості й переглянути вакансії, не обов’язково ставати на облік. Не варто зациклюватися на чомусь одному, а йти й пробувати. Шукайте у кожній вакансії щось позитивне. Загалом, рабовласництва у нас немає, тому можна звільнитися в будь-який момент», – сказав Начальник Нововолинського управління Володимир-Волинської філії Волинського ОЦ3 Ігор Кантор.

Екскурсію організували за ініціативи соціальних працівниць по роботі з громадами СССМ-напрямку БФ «Рокада». Відбулася вона завдяки співпраці з Обласним центром зайнятості та сприяння Нововолинської міської філії Обласного центру зайнятості.

  

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024