РАЙОН.IN.UA
Коля Войтович
Коля Войтович

Онкохворий підліток з Турійщини потребує допомоги

17:30 05.09.2018
1939

Знайомтеся: Коля Войтович з села Мокрець Турійського району. Колі 15, і у нього лімфогранулематоз – злозлоякісне захворювання лімфоїдної тканини.

Микола проходить лікування у відділенні онкогематології Волинської обласної дитячої лікарні. Кошти збирають на препарати хіміотерапії, підтримуючі препарати, обстеження МРТ.

Зараз Микола проходить четверту хіміотерапію.

За свій вік хлопець захворів вперше, ціле дитинство минуло без хвороб.

«Коли ми поїхали на лікування до Луцьку то сказали, що він просто простудився, а вже як передали аналізи до Києва, то вияснилось що у нашого сина онкозахворювання. Ми не могли повірити, що таке станеться, до останнього сподівались, що це помилка, бо ж раніше онкохворою була наша старша донька Альона. Починалось все так як і з Колею, просто хвороба, а потім ми поїхали до Києва, де нам сказали про онкологію, у неї була третя стадія», – розповідає мама онкохворого підлітка Світлана Войтович.

На щастя, зараз Оленка здорова, вийшла заміж і виховує трьох діток, хоча лікарі запевняли, що вона не зможе мати дітей. Дівчина поборола цю важку хворобу, і живе нормальним життям.

Світлана ж, багатодітна мама, у неї аж п’ятеро дітей. Зараз ніде не працює, бо роботи і так багато. Коля завжди проситься допомогти, робить хатні справи, дивиться за меншими дітками.

Тато Миколи працює на птахофабриці. Розповідає, що всіма силами стараються заробити, бо грошей на лікування надто мало.

Про хлопця завжди ходять схвальні відгуки. Він допомагає не тільки вдома, а й сусідам та старшим людям. У школі користується хорошою репутацією вчителів, бо завжди слухається.

Коля любить майструвати своїми руками, то поличку зробить, то стола по ремонтує .

З того часу як захворів, став соромитись себе, адже унаслідок хімії, хлопець залишився без волосся, через це і на вулицю виходити не хоче, тільки у будинку сидить. Не хоче щоб інші бачили його, звертали увагу.

Для нього надто важко це все переживати, він боїться, часто думає, але батьки, підтримують підлітка як тільки можуть, допомагають, позитивно налаштовують та не дають журитись. Бо головне – вірити, що все буде добре.

Хоч ліки і надто дорогі, але все ж батьки сподіваються, що знайдуться добрі люди, які допоможуть Колі прожити повноцінне життя.

Небайдужі можуть переказати гроші на банківську картку мами Колі:
Приватбанк: 5168 7573 6302 8152 – Ковальчук Світлана Анатоліївна.

Ірина ВЕТЛЯНЧУК

Коментарі
18 червня
Сьогодні
Вчора
16.06.2019