Дайджест головних новин Волині за 10 червня

Додому на Волинь з російського полону повернулися важкопоранені військові, а родина волонтерів з Луцька під час масованої атаки росіян втратила сімейне підприємство.
Окрім того, на Волині шукають наставників для дітей, які зростають без турботи батьків, у Шацьку відкрили Центр життєстійкості, а волинські релігійні організації отримали право бронювати священнослужителів від мобілізації. Район.in.ua зібрав дайджест головних подій Волинської області за день 10 червня.
Новий етап великого обміну: серед звільнених важкопоранених полонених є волиняни
В межах домовленостей у Стамбулі, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України повернув з російської неволі групу захисників, які зазнали важких поранень та мають серйозні проблеми зі здоров’ям. 10 червня відбувся перший етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі». Серед звільнених – мешканці Волині. Кого повернули, дізнавайтеся в новині.
Родина волонтерів з Луцька під час масованої атаки росіян втратила сімейне підприємство
У Луцьку Марину та Віктора Юрчиків знають не тільки, як підприємців, а й волонтерів, які допомагали військовим з ремонтом авто. Вранці 6 червня, під час комбінованої російської атаки на місто, прямим влучанням ракети знищено їх сімейне підприємство, де працювало СТО, виготовляли вироби з металу та дерева. Зараз тут лише великі купи цегли, металеві балки, спалена деревина та літає попіл. На місці, де колись було підприємство, побувала кореспондентка Район.Луцьк. Більше про це читайте в матеріалі.
На Волині шукають наставників для дітей, які зростають без турботи батьків
На Волині стартувала кампанія з пошуку наставників для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Регіон приєднався до ініціативи «Об'єднані наставництвом», щоб забезпечити дітям з інституційних закладів підтримку відповідальних дорослих через офіційно визнану форму наставництва. Наставництво – офіційно визнана форма підтримки дітей, яка не замінює сім’ю, але допомагає дитині сформувати навички самостійного життя, отримати позитивний досвід комунікації та підтримки. Як стати наставником, дізнавайтеся тут.
У Шацьку відкрили Центр життєстійкості
Відтепер мешканці Шацької громади, а особливо військовослужбовці та їхні сім’ї, поранені чи демобілізовані, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю та їхні сім’ї, особи 60+ можуть звернутися у Центр життєстійкості в Шацьку. У Центрі можна: отримати першу психологічну допомогу, пройти діагностику психологічного стану, опанувати техніки емоційного відновлення, долучитися до груп підтримки людей зі схожими життєвими ситуаціями, отримати консультації з різних соціальних питань, взяти участь у волонтерських активностях Центру. Детальніше тут.
Волинські релігійні організації отримали право бронювати священнослужителів від мобілізації
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті затвердила «Перелік юридичних осіб – релігійних організацій, які належать до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період». Серед них і релігійні організації Волинської області, їх увійшло 545. Більше тут.
Під ворожими скидами, мінометними обстрілами та fpv-дронами: історія порятунку поліцейського з Луцького району
Василь Вітер, 41-річний поліцейський з Волині з позивним «Маестро», отримав важкі поранення під час бою біля Торецька 23 травня. Під час відбиття атаки противника він спочатку був поранений кулею в коліно, а потім осколком міни в пах, що призвело до сильної кровотечі. Його побратими зі стрілецького батальйону, попри небезпеку, надали йому першу допомогу та евакуювали з позиції протягом понад доби. Зараз Василь проходить лікування в лікарні після операції з видалення кулі та осколка. Його історію читайте в матеріалі.
Окрім того, повідомили, що у російсько-українській війні загинув житель села Чевель Старовижівської громади Сергій Сливка.
Більше новин, що сталися впродовж дня, читайте на сайті Район.in.ua.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром