Путін молиться за Трампа і замовив його картину: що наговорив спецпосланець президента США Віткофф

Посланець США з питань Близького Сходу Стів Віткофф пробив дно. Він ще раз показав, що насправді думають про Україну в оточенні президента Дональда Трампа.
Віткофф пішов на розмову до скандального блогера Такера Карлсона, того самого, який слухав історичні лекцї Путіна. Партнер Трампа по гольфу наговорив Карлсону багато цікавого...
Наприклад, що мешканці тимчасово окупованих територій України буцімто хочуть бути частиною росії, а Путіну не потрібно контролювати усю Україну:
«Ідея про те, що росіяни пройдуть маршем по Європі, абсурдна. Вони не мають такої мети – 100%. Чому вони хочуть поглинути Україну? Навіщо? Це було б так само нелогічно, як повна окупація Гази. Ізраїль не прагне утримувати Газу назавжди – там хочуть стабільності. Те саме і з росіянами: вони отримали те, що хотіли – п’ять регіонів, вони отримали Крим. Навіщо їм більше?
Ще він вкотре назвав кривавовго диктатора РФ «сильним лідером і непоганою людиною».
Посланець Трампа порівняв війну Росії проти України з суперечкою двох сусідів на ділянці: «Якщо мені здалося, що ти зайшов на мою землю, то ми маємо це обговорити».
У світі здогадувалися, як Путін широко стелить перед Трампом, улещуючи його его. Розмова у Карлсона це ще раз підтвердила. Як виявилося, кремлівський упир «молився за Трампа під час замаху». А під час візиту Віткофа до Кремля (коли американець чекав аудієнції 8 годин – Ю.К.) Путін передав йому портрет Трампа, який замовив у російського художника.
Віткофф зазначив, що Трамп був дуже зворушений цим посланням.
«Я не вважаю Путіна поганою людиною. Це складна ситуація, ця війна і всі складові, які до неї призвели», – підсумував Віткофф.
Були і серйозніші політичні заяви, від яких українців знудило:
«Україна не зможе стати членом НАТО через позицію Росії та США. Володимир Зеленський буцімто «фактично визнав» це».
«Тривають дискусії щодо надання Україні гарантій безпеки, подібних до 5 статті статуту НАТО як з боку США, так і з боку європейських країн, але без формального членства в Альянсі».
«Найбільшою проблемою в цьому конфлікті є ці так звані чотири регіони: Донбас, Крим, Луганськ і ще два. Ці території — російськомовні, і там були референдуми, на яких переважна більшість людей вказала, що вони хочуть бути під владою рф».
Варто нагадати, що Віткофф учудив минулої середи. Тоді друг Трампа заявив, що «вірить Путіну, який після розмови з президентом США негайно наказав збити «шахеди», вже запущені по Україні».
«Тож я схильний вірити, що Путін діє добросовісно. Я вірю йому на слово», – сказав американський посадовець.
Нагадаємо, що цей 67-річний мільярдер – інвестор та забудовник, один зі спонсорів республіканців. Він давно товаришує з Трампом, працював у команді Трампа і під час першої каденції. Після другого пришестя Трамп оголосив, що призначить Віткоффа спецпредставником з питань Близького Сходу. 11 лютого той літав на тригодинну розмову до Путіна.
Артпідготовка
Віткофф пішов до Карлсона невипадково. Людина Трампа повторила один в один російські наративи. Віткофф та Карлсон – вороги України, Європи та людства. Це фашисти, що виправдовують інших фашистів. Добре, що вони – не вся Америка. Але з ними доведеться мати справу.

Після перших перемовин за участі США і розмов Трампа з Путіним та Зеленським, у неділю, 23 березня, у саудівській Джидді стартує новий раунд перемовин. При цьому американці можуть одночасно мати справу з представниками Києва та Москви. Достеменно про перебіг нового раунду не оголошували.
Делегація США зустрінеться з Україною і РФ у різних кімнатах, сказав раніше інший спецпредставник президента США Кіт Келлог в інтерв'ю американському телеканалу ABC News. Мовляв, делегації України та Росії під час переговорів з командою Трампа можуть сидіти в різних кімнатах, а американці ходитимуть між ними, щоб вести паралельні дискусії за принципом «човникової дипломатії».
Це підтвердив і британський телеканал Sky News: прямого контакту української і російської делегацій не планується.
Утім, цілком ймовірно, що американці спочатку матимуть справу з росіянами, а наступного дня з українцями.
Від московитів у Джидду поїхали голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Григорій Карасін та радник директора ФСБ Серєй Бєсєда (раніше очолював 5-те управління ФСБ, яке зокрема курує міжнародні зв'язки).
США на переговорах представлятимуть радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц і держсекретар США Марко Рубіо. Від України у Саудівську Аравію поїде міністр оборони Рустем Умєров. Київ, який заявив, що ця зустріч є суто технічною, підготує список об'єктів цивільної інфраструктури, які не повинні зазнавати атак з боку РФ.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром