Стихійне лихо або смерть близьких: які поважні причини неприбуття до ТЦК та СП за повісткою

За неявку за повісткою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Якщо ж призовник не прийшов через поважні причини — його не притягнуть до відповідальності.
Що це за причини, як їх підтвердити та яка відповідальність за неявку по повістці, розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД), передає 12 березня Район.in.ua.
Поважними причинами неприбуття в строк, визначений у повістці, є:
- перешкода стихійного характеру (повінь, пожежа);
- смерть близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка);
- хвороба або тривале лікування;
- воєнні дії на відповідній території та їх наслідки (вуличні бої у вашому населеному пункті, артобстріл тощо);
- інші обставини, які можуть бути визнаними поважними причинами.
Причини неявки мають бути підтверджені документами. Це можуть бути:
- медичні довідки;
- свідоцтво про смерть;
- довідки з поліції або інших служб.
Що робити, якщо нема змоги з'явитися у ТЦК та СП
«Повідомте про причину неявки впродовж трьох діб від зазначеної у повістці дати. Прийдіть до ТЦК та СП впродовж семи календарних днів», – радять юристи.
За неявку в ТЦК та СП по повістці передбачена адміністративна відповідальність. Може бути накладений штраф у розмірі 17-25,5 тисячі гривень.
Якщо повістка надійшла на роботу, але відповідальна особа (директор чи керівник) не повідомив про це підлеглого, його можуть оштрафувати від 34 до 59,5 тисячі гривень.
«Якщо ви прийшли до ТЦК та СП, пройшли ВЛК, але не з'явилися на виклик на службу, це може бути кваліфіковано як ухилення від призову. В такому випадку вам загрожує позбавлення волі на 3-5 років», – застерігають правники.