Виконавці «замовлень» РФ: в Україні затримали нову групу підпалювачів

Служба безпеки України та Національна поліція затримали ще сімох осіб, які виконували завдання російських спецслужб і вчиняли підпали у двох областях – Одеській та Житомирській.
Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
Цілями підпалювачів були військові авто, адміністративні будівлі, об'єкти Укрзалізниці та мобільного зв'язку.
Для виконання ворожих завдань окупанти дистанційно завербували місцевих жителів, які шукали «легкий заробіток» на Телеграм-каналах.
Так, в Одеській області затримано п’ятьох фігурантів – жителів Білгород-Дністровського віком від 21 до 34 років. Серед них – рецидивіст, що раніше вчиняв крадіжки.
За матеріалами справи, вони спалили дві релейні шафи і трансформаторну підстанцію на лінії залізничного сполучення.
Правоохоронці затримали фігурантів, коли вони намагалися підпалити дві вежі мобільного зв’язку і декілька будівель місцевих сільрад.
На Житомирщині «по гарячих слідах» затримано ще двох фігурантів. Один з них – 18-річний студент місцевого технічного училища, що спалив службовий позашляховик ЗСУ.
Інший – 21-річний рецидивіст, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжку. Як встановило розслідування, він підпалив адмінбудівлю місцевої сільради. Для цього розбив скло в приміщенні держустанови і закинув усередину легкозаймисту суміш.
Під час обшуків у затриманих виявлено одяг, засоби підпалу та мобільні телефони із доказами злочинів.
Правоохоронці повідомили фігурантам про підозру відповідно до вчинених злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
- ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу).
Злочинні дії фігурантів з Одещини планується кваліфікувати за фактом умисного пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі.
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує від восьми років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській та Житомирській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласних прокуратур.