стрічка

Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою інструментів Інтерполу

17 Лютого 2025, 19:11
Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою інструментів Інтерполу 163
Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою інструментів Інтерполу

Генеральний секретар Інтерполу Вальдес Укріза розблокував для України та інших країн можливість використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів. Про це повідомляє Національна поліція України.

Таке принципове для України рішення було оголошене у ході щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу.

У триденних зборах взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу. НЦБ як основний контакт між Інтерполом та національними правоохоронними органами у 196 країнах-членах мали унікальні можливості для обміну знаннями, досвідом та передовими практиками у боротьбі з транснаціональною злочинністю.

За словами начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталія Касапа, в результаті кропіткої та тривалої роботи української сторони з обґрунтування необхідності повернення заблокованої попереднім генеральним секретарем Інтерполу можливості використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010. Відповідне роз’яснення буде надано генеральним секретаріатом Інтерполу всім країнам вже на цьому тижні.

Читайте також: Заморожування допомоги США уповільнює розслідування воєнних злочинів Росії проти України - Reuters

Генеральний секретаріат Інтерполу від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не опрацьовував запити від України щодо розслідування воєнних злочинів, посилаючись на статтю 3 Статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру. Тому перегляд цього питання для України був принципово важливим для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.

Очільник ДМПС також зазначив, що на конференції вдалось провести важливі переговори з представниками європейських країн та досягти широкої підтримки ініціативи НЦБ Інтерполу в України щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського комітету Інтерполу.

Членство України у комітеті закінчується цього року, і обрання чотирьох нових членів відбуватиметься у травні-червні в ході проведення чергової Європейської конференції Інтерполу.

Касап провів низку двосторонніх зустрічей із представниками різних країн, представлених на конференції, таких як США, Німеччина, Польща, Греція, ОАЕ, Ізраїль, Франція, Великобританія, Японія, Швеція, Італія, Бельгія, Колумбія, Балтійські країни, а також взяв участь у засіданні проєктної команди Інтерполу та країн-учасниць проєкту I-Force (що підтримує правоохоронні органи у боротьбі з організованою злочинністю та транснаціональними загрозами, що виникають внаслідок збройного конфлікту в Україні, та активізує поліцейське співробітництво і оперативну участь у Східній та Південно-Східній Європі).

Коментар
28/03/2025 П'ятниця
28.03.2025