На Закарпатті викрили шахрайську схему: міжнародна фінтех-компанія отримала відшкодування збитків

Детективи Бюро економічної безпеки в Закарпатській області викрили шахрайську схему, у якій місцевий житель використав фінансові ресурси міжнародної фінтех-компанії UAB ZEN.COM для незаконного отримання кредиту.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки України.
Унаслідок злочинних дій компанія зазнала фінансових збитків, однак їх вже повністю відшкодували. За даними слідства, чоловік створив обліковий запис у мобільному додатку UAB ZEN.COM, використовуючи власні офіційні документи для верифікації. Згодом він передав свій рахунок третьої особи, яка отримала кредит у формі несанкціонованого овердрафту. Кошти виводив через криптовалюту біржу для маскування незаконної операції.
Компанія має ліцензію Центрального банку Литви та діє як фінансова установа. Вона співпрацює з «VISA», «American Express», «Union Pay» й надає свої послуги у сфері онлайн платежів та електронних грошей на території 27 держав-членів Європейського Союзу за допомогою однойменного мобільного додатку.
Слідством встановлено, що житель Закарпаття, використовуючи мобільний додаток згаданої компанії, створив особистий обліковий запис та здійснив верифікацію на власні офіційні документи.
Надалі він передав свій особистий обліковий запис з усіма анкетними даними іншій особі, яка отримала кредит від згаданої компанії, у формі несанкціонованого овердрафту (перевищення суми операції, яка була здійснена по платіжній карті, над тією сумою, яка була доступна). Отримані кредитні кошти для маскування незаконних дій вивели на одну з відомих криптовалютних бірж.
Під час проведення досудового розслідування було виявлено адреси електронних гаманців, транзакції яких проаналізовано за допомогою спеціалізованого аналітичного інструменту.
Детективи БЕБ довели вину особи у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 222 Кримінального кодексу України (шахрайство з фінансовими ресурсами).