стрічка

Міноборони запустило е-направлення на ВЛК на тлі черг обмежено придатних

28 Січня 2025, 20:47
Міноборони запустило е-направлення на ВЛК на тлі черг обмежено придатних ІСТОРІЯ ДНЯ 1846
Міноборони запустило е-направлення на ВЛК на тлі черг обмежено придатних

«У 118-й кабінет, щоб отримати «бігунок» до всіх лікарів я був записаний 510-м, а далі до спеціалістів черги поступово зменшувалися – від 100 до 300 людей», – це з розповідей тих, хто цими днями проходить військово-лікарські комісії у Луцьку, щоб встигнути до 4 лютого.

У Львові ВЛК нині працюють у три зміни. Усе через наплив людей перед кінцевим терміном обов’язкового повторного медогляду для обмежено придатних (власне такий статус уже не актуальний). Наразі по місту в електронній черзі на повторну ВЛК перебувають 700 військовозобов’язаних.

Загалом в країні повторну ВЛК не пройшли понад 1 млн обмежено придатних, тому народні депутати працюють над законодавчими змінами, щоб збільшити термін для медогляду. Про це днями розповіла заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук.

За її словами, багато обмежено придатних досі не отримали викликів від ТЦК, або не змогли це зробити через черги. В Офісі президента проситимуть Раду відкласти строки проходження повторної ВЛК та штрафи через її непроходження для юнаків до 25 років щонайменше ще на три місяці.

Нагадаємо, усі військовозобов’язані, які раніше були обмежено придатними, зобов’язані повторно пройти ВЛК до 4 лютого. Інакше їм загрожує штраф від 17 до 25 тисяч гривень.

Але є і хороші новини. При тому – не тільки для обмежено придатних. У застосунку «Резерв+» із 31 січня запрацюють електронні направлення на ВЛК. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

 

 

Спершу послуга буде доступною для тих, хто бажає пройти медогляд за власним бажанням, а згодом її розширять на всіх, хто отримав повістку на ВЛК.

Кабмін у вівторок узаконив електронні направлення на ВЛК. В уряді обіцяють, що «не потрібно буде відстоювати черги біля ТЦК». Якщо поглянути на черги, що які нині в коридорах комісій, то видається фантастикою. 

Направлення на ВЛК можна буде згенерувати за допомогою ЄДР призовників і отримати  у «Резерв+». 

Як працюватиме новий сервіс? Спочатку користувач надсилає запит через Резерв+. 

Керівник ТЦК підтверджує запит. Користувач отримує сповіщення зі всією необхідною інформацією: номер реєстрації направлення, адреса медзакладу, підпис керівника ТЦК. 

У першу чергу направлення зможуть згенерувати громадяни, як самі бажають пройти ВЛК. Але згодом ця можливість з’явиться і для людей, які отримали паперову повістку на проходження ВЛК. Бета-тестування електронного направлення на проходження ВЛК у застосунку «Резерв+» запустили (ЛІНК https://t.me/ministry_of_defense_ua/11587) 23 січня.

Якщо не хочете чекати 31 січня, то долучитися до бета-тестування цієї послуги можна за цим покликанням.

Наступним кроком стане інтеграція інформаційних систем Міноборони та МОЗ. З осені 2025 року в Резерв+ можна буде самостійно обрати медичний заклад, який має контракт із НСЗУ, для проходження огляду на придатність. Раніше цю послугу в МО обіцяли запустити влітку 2025-го. Чи встигнуть до осені? Це буде вже інша «Історія дня».

Коментар
27/03/2025 Четвер
27.03.2025
26.03.2025