стрічка

Потребу ЗСУ в БпЛА, засобах РЕБ та інших високотехнологічних засобах збиратимуть через електронну систему

09 Грудня 2024, 16:09
Фото від ДОТ 217
Фото від ДОТ

Державний оператор тилу розробляє модуль в системі DOT-Chain, через який здійснюватимуть забезпечення Збройних сил України безпілотниками, засобами радіоелектронної боротьби та розвідки, наземними роботизованими комплексами (НРК) та наземними станціями керування (НСК). 

Цифровізація дасть змогу зробити процес значно прозорішим та пришвидшити поставки критично важливих для фронту засобів виконання бойових завдань, ідеться на сайті Міноборони. 

Це рішення ґрунтується на успішному досвіді системи DOT-Chain, яка скоротила цикл постачання продуктів харчування для ЗСУ вчетверо.

«DOT-Сhain дуже швидко розвивається і масштабує свій потенціал. Ще на етапі запуску я говорила, що ця система у майбутньому матиме змогу займатися не тільки замовленням на поставки харчування. І це майбутнє вже настало. Завдяки DOT-Сhain з'явиться можливість оперативно постачати дрони туди, де цього потребують військові. І у тих кількостях, які справді необхідні», – зазначила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.

Так, у DOT-Chain Defense підрозділи бригади зможуть самостійно обирати необхідні їм засоби, відповідно до наявних у них бюджетів. Передбачений функціонал дозволить встановити пряму взаємодію між виробниками та постачальниками БпЛА, РЕБ/РЕР, роботизовних комплексів різних типів і призначень, Державним оператором тилу і кінцевим користувачем – військовими. 

З першої половини 2025 року запрацює саме функціонал збору потреби, який відбуватиметься наступним чином: 

  • кожен підрозділ бригади формує заявку відповідно до поставлених бойових завдань;
  • відповідно до заявок від бригад ДОТ формує замовлення на виробників.

«Наступного року ми запустимо модуль у DOT-Chain Defense, який допоможе збирати потреби Збройних сил України в БПЛА, системах РЕБ/РЕР, НРК та НСК. Це надасть підрозділам можливість безпосередньо формувати заявки, що значно оптимізує використання часу та ресурсів військових. Для постачальників така цифровізація створить умови для швидкого постачання критично важливих засобів. А прозора комунікація дозволить виробникам отримувати чітке розуміння потреб армії, що сприятиме підвищенню якості продукції, оптимізації виробничих потужностей та прискоренню виготовлення необхідного обладнання», – наголосив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, продукти харчування для військових від нового року закуповуватимуть за новою процедурою.

Коментар
26/01/2025 Неділя
26.01.2025
25.01.2025