стрічка

На Закарпатті прикордонники відзвітували про роботу, спрямовану на протидію корупційним проявам персоналу

30 Листопада 2024, 09:51
На Закарпатті прикордонники відзвітували про роботу, спрямовану на протидію корупційним проявам персоналу 215
На Закарпатті прикордонники відзвітували про роботу, спрямовану на протидію корупційним проявам персоналу

Попередження корупції серед персоналу та протидія можливим її проявам – один з пріоритетів у прикордонному відомстві. Державна прикордонна служба має нульову толерантність до цього ганебного явища, яке завдає величезних збитків державі та не може асоціюватися зі службою правоохоронця.

У пресцентрі Закарпатської ОВА прикордонники Чопського і Мукачівського загонів провели брифінг, на якому відзвітували громадськості про результати протидії корупції та заходи, які вживаються задля її остаточного викорінення.

Зокрема, начальник групи запобігання та виявлення корупції Ольга Шевчук розповіла, що у Чопському прикордонному загоні, у відповідності до відомчої антикорупційної програми, з персоналом систематично проводять відповідні заходи: роз’яснювальну роботу, навчання, тренінги, круглі столи, до яких залучають співробітників інших правоохоронних органів. 

З метою своєчасного виявлення можливих корупційних проявів, проводять опитування подорожніх у пунктах пропуску, місцевого населення, а також анонімні анкетування персоналу прикордонного загону. 

У результаті проведених заходів, від початку року виявлено 4 випадки втягування у протиправну діяльність прикордонників загону, а також 111 випадків відмови прикордонних нарядів від пропозиції хабаря на загальну суму пів мільйона гривень. 

Начальник групи запобігання та виявлення корупції Мукачівського прикордонного загону Олександра Коненко зазначила, що аналогічні превентивні заходи проводяться також і її підрозділом. Завдяки виконанню антикорупційної програми, вдалося знизити рівень втягування прикордонників у протиправну діяльність. Від початку повномасштабного вторгнення у Мукачівському прикордонному загоні зафіксовано 5 випадків хабарництва серед персоналу та 83 випадки відмови від неправомірної вигоди на загальну суму понад 900000 гривень. 

Олександра Коненко також розповіла представникам засобів масової інформації про активне впровадження в ДПСУ інституту викривачів, який доводить свою ефективність. Вона нагадала, що викривачем може стати будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне діяння або пов’язане з корупцією правопорушення. Держава та прикордонне відомство гарантують викривачам захист та всебічну підтримку.

Коментар
04/12/2024 Вівторок
03.12.2024