стрічка

Поліція Волині закликає декларувати та відповідально зберігати знайдену зброю і боєприпаси до неї

26 Листопада 2024, 11:48
Поліція Волині закликає декларувати та відповідально зберігати знайдену зброю і боєприпаси до неї 374
Поліція Волині закликає декларувати та відповідально зберігати знайдену зброю і боєприпаси до неї

Добровільне декларування або здача зброї звільняє громадян від кримінальної відповідальності за статтею 263 Кримінального Кодексу України, санкція якої передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі. 

Так, за 10 місяців цього року волинські правоохоронці карного розшуку вже вилучили з незаконного обігу 129 одиниць зброї, 140 гранат та майже 147 кілограмів вибухових речовин. Також зафіксували вісім фактів виявлення схронів зброї. Усі люди, які незаконно зберігали небезпечні предмети, отримують кримінальне покарання. Натомість ті, хто задекларує або ж здасть зброю добровільно, звільняються від покарання. Про це інформує поліція Волині. 

Нагадаємо, що 25 листопада, набув чинності Закон України щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Він спрямований на зменшення кількості злочинів із застосуванням зброї та підвищення захищеності громадян.

Згідно з ним, люди, які задекларують знайдену зброю, зможуть законно зберігати її під час воєнного стану. А після його завершення – набути у власність, якщо зброя дозволена у цивільному обігу, нікому не належить, з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.

Задля комфортності, процедура декларування зброї нині значно спрощена: починаючи з 25 листопада, громадяни вже можуть без будь-яких труднощів подати відповідну заявку в одному з чотирьох територіальних підрозділів ГУНП у Волинській області або ж в секторі контролю за обігом зброю по вул. Винниченка, 21, у Луцьку. 

Очільник сектору контролю за обігом зброї Олег Печінка розповів про процедуру декларування зброї. Спершу поліцейські проводять візуальний огляд вогнепальної зброї, перевіряють отримані відомості, далі обліковують зброю, видають особі повідомлення про декларування, роз’яснюють правила безпеки, носіння, зберігання та перевезення вогнепальної зброї і боєприпасів до неї та про відповідальність за їх порушення. 

Після процедури декларування поліцейські повертають зброю декларанту. Якщо громадянин не хоче залишати у себе зброю, співробітники поліції приймуть її на добровільних засадах. 

«Лише після декларування в установленому порядку вогнепальна зброя і боєприпаси до неї вважаються законними», – наголосив Олег Печінка.

Коментар
25/01/2025 Субота
25.01.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром