стрічка

Російська атака на енергетику спричинила загрозу ядерній безпеці, – МАГАТЕ

17 Листопада 2024, 16:00
Російська атака на енергетику спричинила загрозу ядерній безпеці, – МАГАТЕ 223
Російська атака на енергетику спричинила загрозу ядерній безпеці, – МАГАТЕ

Зранку діючі атомні електростанції України скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід після масованої атаки по всій країні, яка була спрямована на її енергетичну інфраструктуру, піддаючи подальшому тиску ядерну безпеку.

Про це заявив генеральний директор Міжнародної атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі. 

Хоча АЕС – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – не постраждали безпосередньо та не були зупинені, кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали додаткових пошкоджень, сказав генеральний директор Гроссі, посилаючись на інформацію національного регулятора України. Основні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. На цей момент тільки два з дев'яти чинних реакторів країни виробляють електроенергію на 100% потужності.

Групи МАГАТЕ, які базувалися на АЕС, почули роботу протиповітряної оборони та шукали укриття під час сигналу повітряної тривоги. На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ почула сильний вибух. На Рівненській АЕС були непрацездатні дві лінії електропередач напругою 330 кіловольт (кВ), повідомила там команда.

З дев’яти нині діючих реакторів на трьох АЕС шість знизили потужність протягом ранку, коливаючись від трохи більше ніж 40 відсотків максимальної потужності до понад 90 відсотків. Зараз лише два працюють на 100% потужності, один зупинений на технічне обслуговування. Всі АЕС продовжували отримувати зовнішнє енергопостачання.

«Енергетична інфраструктура країни є надзвичайно вразливою, що безпосередньо впливає на ядерну безпеку», – сказав генеральний директор Гроссі. Ми ще оцінюємо повний розмір збитків. У цей критичний час я ще раз наголошую на важливості дотримання семи основних принципів ядерної безпеки та безпеки під час конфлікту: всі ядерні об’єкти повинні мати безпечне електропостачання за межами об’єкта від мережі».

Коментар