Цього року відкрили вже 178 кримінальних справ про жорстоке поводження з тваринами
У судовому реєстрі вже наявні вироки із реальними термінами ув'язнення.
Генеральна прокуратура України за останні 10 років зафіксувала 1599 кримінальних правопорушень щодо жорстокого поводження з тваринами. Наразі у пошуковику по судовому реєстрі «Бабуся» вже наявні вироки із реальним терміном за ґратами, втім, умовних строків все ще більше. Про це інформує Опендатабот.
Цього року відкрили вже 178 кримінальних справ щодо жорстокого поводження над тваринами (299 ККУ). Це вже більше, аніж за весь минулий рік: тоді відкрили 175 проваджень.
Загалом 1 599 кримінальних проваджень зафіксували з 2015 року. Сплеск кількості справ за жорстокість до тварин відбувся у 2018 році як наслідок введення нових штрафів для порушників. У 2021 році покарання посилили до можливого позбавлення волі, втім через війну збільшення відповідних проваджень та вироків не сталося.
Цього року до суду дійшло 32 кримінальні справи – 18% від загальної кількості відкритих справ. У попередні два роки цей показник тримався на рівні 24%.
Майже кожна 5 справа цьогоріч доходить до розгляду суду. До порівняння, у відповідний період 2022-2023 років розглянутою була майже кожна 4 справа.
У судовому реєстрі вже наявні справи, де за жорстокість до тварин злочинці отримали реальне увʼязнення. Наприклад, на Дніпропетровщині чоловік під час пограбування вдарив ножем-мачете алабая з кличкою «Імір». За це він отримав окремо три роки ув’язнення.
Втім, наразі переважають справи з умовним позбавленням волі. Так, в Одесі чоловік двічі вдарив безпритульну собаку ножем у шию, через що та померла. Суд призначив йому покарання у вигляді 5 років умовного позбавлення волі.
Довідково: питання жорстокого поводження над тваринами регулює стаття 299 ККУ. У ній йдеться, що до жорстокого поводження відносять фізичне знущання з тварини та нацькування їх один на одного. Злочинців можуть покарати від штрафу до позбавлення волі на строк від 1 до 8 років.