Хто з прокурорів Волині отримує пенсії

Очільник обласної прокуратури Волині Віктор Тимчук, а також кілька його підлеглих, окрім заробітної плати, отримують іще й пенсії.
Після скандалу з півсотнею хмельницьких прокурорів, які оформили інвалідність та отримували відповідну пенсію, журналісти видання Район.in.ua вирішили поцікавитися, хто з працівників Волинської обласної прокуратури отримує цю соціальну виплату.
Відкриває перелік прокурорів-пенсіонерів 47-річний очільник Волинської обласної прокуратури Віктор Тимчук. Судячи з декларації, чоловік є пенсіонером з 2020 року. У 2023 році він задекларував 75 850 гривень пенсії. В органах прокуратури – із 1998 року. За цей час обіймав різні, в тому числі керівні посади, в органах прокуратури Чернівецької області. До призначення 11 вересня 2020 року на посаду керівника Волинської обласної прокуратури працював першим заступником прокурора Чернівецької області.
Пенсіонером є й начальник відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового розслідування та підтриманням публічного обвинувачення Олександр Кравчук. У 2023 році він отримав від держави 121 970 гривень пенсії. Судячи з декларації, чоловік є пенсіонером з 2022 року.
Начальниця відділу спеціалізованої екологічної прокуратури Леся Кухтей-Хилюк у 2023 році отримала 66 538 гривень пенсії. До того пенсії вона не отримувала. До слова, її чоловік Володимир Хилюк є прокурором Луцької окружної прокуратури.
Тетяна Супрунюк – начальниця відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству, у 2023 отримала 67 865 гривень пенсії.
Начальник відділу кадрової роботи та державної служби Олег Юрченко у 2023 році отримав 37 329 гривень пенсії. Раніше пенсії не отримував.
Начальник відділу організаційного та правового забезпечення Олександр Шамринський отримав 92 364 гривень пенсії у 2023 році, яку отримує з 2020 року.
Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Віктор Гарбуз пенсію отримує з 2022 року. У 2023 році отримав 251 160 гривень пенсії.
Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб Сергій Супрун пенсію отримує з 2022 року. У 2023 році отримав 132752 гривень пенсії.
Марта Дуднік – начальниця Маневицького відділу Камінь-Каширської окружної прокуратури, у 2023 році отримала 59 361 гривню пенсії (отримує з 2017 року).
Юрій Луцик – керівник Луцької окружної прокуратури Волині, отримав у 2023 році 73,6 тисячі пенсії. Декларація Юрія Луцика, подана у березні 2024 року. Пенсію отримує з 2016 року.
Читайте також: Луцький прокурор отримує 6 тисяч пенсії при зарплаті півтора мільйона в рік
Заступник Луцика Руслан Кузьміч отримує пенсію у розмірі майже 100 тисяч гривень на рік (2023). Пенсію отримує з 2021. Це засвідчує його декларація.
Читайте також: Хто з рівненських прокурорів отримує пенсії
В обласній прокуратурі прокоментували, що в органах Волинської обласної прокуратури нема жодного прокурора з довічною групою інвалідності.
«Повідомляємо, що в органах Волинської обласної прокуратури два прокурорських працівники (з них – одна жінка) є людьми з третьою групою інвалідності, яка їм встановлена тимчасово, а не довічно. При цьому жоден волинський прокурор не отримав групу інвалідності з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
Документи щодо встановлення прокурорам груп інвалідності на розгляді медико-соціальних експертних комісій не перебувають. З приводу інформації, що окремі прокурори на Волині отримують пенсію, зауважимо, що в органах Волинської обласної прокуратури 31 прокурор отримує пенсійні виплати – за вислугу 25 років», – зазначили в пресслужбі обласної прокуратури.
Довідково: Право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають працівники прокуратури, які на день звернення за призначенням такої пенсії мають не менше 25 років вислуги, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Розміри пенсій визначаються згідно частин другої – п’ятої статті 86 цього Закону – 60 % суми їхньої місячної заробітної плати.
Працівникам, які не мають вислуги 25 років, але відпрацювали на посадах прокурорів не менше 15 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки, 30 років – жінки, пенсія за вислугу років призначається після досягнення чоловіками віку 57 років, жінками – 55 років.
Розмір пенсії визначається пропорційно кількості повних років роботи на прокурорських посадах.
Прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірі 60% суми їхньої місячної заробітної плати, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї прокурора або слідчого, які були на його утриманні, за наявності у померлого годувальника стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.
Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначається із заробітної плати померлого годувальника: 60% – на одного члена сім’ї; 70% – на двох і більше членів сім’ї.