Незаконний видобуток мінералки на сотні мільйонів: ДБР арештувало свердловини
Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему незаконного видобутку та реалізації мінеральної води через профспілкові об'єднання. За рішенням суду арештували свердловини, збитки від експлуатації яких оцінюються у сотні мільйонів гривень.
Як повідомляє ДБР, працівники відомства у межах досудового розслідування фактів незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення за участі менеджерів одного з профспілкових об’єднань України та інших юридичних осіб провели низку процесуальних дій.
У ході обшуків вилучили бухгалтерську документацію та зафіксували порушення норм законодавства в частині видобутку мінеральних вод. Також за клопотанням прокурора суд наклав арешти на свердловини, з яких незаконно видобували мінеральні води.
Згідно з вимогами законодавства, усе майно загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР (до яких відноситься майно профспілок та створені нею юридичні особи), у тому числі свердловини мінеральної води, є загальнодержавною власністю.
Водночас слідство встановило, що заступник голови профспілок України у змові з керівниками низки державних та приватних санаторіїв організував незаконний видобуток мінеральної води та її комерційної реалізації.
До оборудки були залучені кілька приватних підприємств, яким незаконно надавалися переваги щодо придбання мінеральної води, видобутої зі свердловин державних санаторіїв, її подальшого бутилювання та продажу до торгівельних мереж.
При цьому мінеральна вода відпускалася підконтрольним підприємствам за заниженими цінами та поза встановленими лімітами, чим завдавалися збитки державі у великих розмірах.
Досудове розслідування проводиться за статтями привласнення або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, зловживання владою, службової недбалості, службового підроблення, пропозиції або надання неправомірної вигоди, створення злочинної організації, незаконного видобутку корисних копалин (ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 369, ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 240, ч. 3 ст. 209 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.